Android 15 piedāvā uzlabotu produktivitāti, maksimizē lietotņu veiktspēju un pasargā lietotāju privātumu. Kas ir šie noderīgie rīki?
1. Slaidrādes ekrānsaudzētāji
2023. gada jūnijā Play Store tika atklāta mistiska Google lietotne Dreams. Tā ir veidota Pixel Tablet un ļauj ierīcē atskaņot “ekrānsaudzētāju kolekciju”, kad netiek izmantota. Vēlāk lietotne vienkārši pazuda no veikala.
Izskatās gan, ka tāda pat funkcija nonāks Pixel viedtālruņos ar Android 15 Beta 2, taču nosaukta “Dreamliner”.
2. Logrīku pogas un priekšskatījumi
Logrīku pievienošana Android viedtālruņiem pieprasa manuālu lietotņu vilkšanu un nomešanu no sākuma ekrāna. Taču, šķiet, Google plāno ieviest “Pievienošanas pogu”. Tā vietā, lai vilktu logrīku, var vienkārši nospiest pogu un pievienot tos.
3. Pixel Avatar
Iekš beta failiem tika atrasta Google Pixel Avatar versija. Tā ir lietotne, kas ļauj lietotājiem izvēlēties ikonu, kas kļūs par profila attēlu. Programmatūra jau laiku ir daļa no Android, taču šoreiz ar papildinājumiem: “iespēja izmantot Google Account bildi kā galveno profila attēlu.”
Līdz šim Google Account un Android profila attēli eksistēja atsevišķi. Tagad šī barjera ir zudusi – viens attēls abām platformām. Ir svarīgi pieminēt, ka šāda iespēja kļuva pieejama ar pirmo Android 15 beta, bet sinhronizēšanas process nebija īpaši veiksmīgs.
4. Multivides ierīču skaļuma kontroles
Audio uzņēmums Sonos iesūdzēja Google tiesā par “iespējamu patenta pārkāpumu”, apgalvojot, ka tehnoloģiju gigants “nošpikoja patentēto skaļruņu tehnoloģiju”. Google ar laiku izņēma iespēju izmantot Pixel tālruņa skaļuma pogas, lai kontrolētu skaļruņu grupas un citas “Chrome un Google multivides ierīces”.
Lai gan sākotnēji šķita, ka Sonos uzvarēja, 2023. gadā tiesnesis spriedumu atcēla, ļaujot Google atgriezt šo funkciju.
5. Vibrācijas stiprums
Visbeidzot, Google ir pievienojusi jaunu Adaptive Vibration rīku. Atsaucoties uz teksta aprakstu, programmatūra var automātiski pielāgot ierīces vibrācijas līmeni, “balstoties uz vidi”. Ierīces vibrācija nebūs tik spēcīga uz galda, cik, piemēram, uz dīvāna. Ierīce spēs noteikt, kur tā atrodas, izmantojot “mikrofonu un citus sensorus, lai noteiktu skaļuma līmeņus un kontekstu.”
Nav vēl zināms, vai šīs funkcijas būs pieejamas arī trešo pušu Android ierīcēm. Varbūt Google dos iespēju Pixel lietotājiem būt pirmajiem, kas to izmēģina.
Avots: TechRadar