Nesen vairāki lietotņu izstrādātāji sūdzējās, ka Apple brīdinājis, ka izņems viņu lietotnes no App Store. Kāds ir iemesls? Tās neesot atjauninātas “ievērojamu laika periodu”. Tagad uzņēmums izdevis paziņojumu presei un atbildējis, ka šīs lietotnes neviens vairs nelejupielādē.
Apple ziņojumā presei rakstīts:
App Store uzlabošanas procesa ietvaros, to lietotņu izstrādātāji, kas nav atjauninājuši savas lietotnes pēdējo trīs gadu laikā un tās neatbilst minimālajam lejupielādes slieksnim, saņem e-pasta ziņojumu, kurā paziņots, ka viņu lietotne ir identificēta iespējamai izņemšanai no App Store.
Pagājušajā nedēļā tādi izstrādātāji kā Robert Kabwe un Emilia Lazer-Walker ziņoja par šādu e-pastu saņemšanu un izteica nožēlu, ka viņiem ir 30 dienas laika, lai atjauninātu savas lietotnes. Citi izstrādātāji Twitter dalījās ar līdzīgu pieredzi, sakot, ka politika un laiks, kas dots, lai veiktu izmaiņas, ir netaisnīgs.
Viņi arī pauda bažas par Apple lēmumu aizslaucīt veselu lietotņu klasi, jo uzskata, ka tām nevajadzētu atrasties uzņēmuma lietotņu veikalā. Izstrādātāja Emilia Lazer-Walker apgalvoja, ka spēles var būt vērtīgas, arī pēc tam, kad vairs netiek atjauninātas. Robert Kabwe pauda līdzīgu domu, norādot, ka vēl var iegādāties konsoļu spēles no 2000. gada.
Sometimes software is done. I know the World expects growth and change and improvement forever (for free) but sometimes the software is done and it ships and that’s the end of the story.
‘Old’ and ‘stable’ are not failure states. On the contrary — they indicate success. https://t.co/ELEzf1jjOj
— arclight (@arclight) April 24, 2022
Apple paskaidrojums skaidri parāda, kāpēc tas, kā daži izstrādātāji atzīmēja, it kā neloģiski piemēro noteikumus. Piemēram, viens izstrādātājs atzīmēja, ka Pocket God, iecienīta spēle no iPhone pirmsākumiem, nav atjaunināta jau septiņus gadus, bet joprojām atrodas App Store. Apple būtībā apgalvo, ka tā joprojām ir populāra. Tas nesaskan ar ziņas pirmo pusi, kurā teikts, ka vecās lietotnes tiks izņemtas, lai nodrošinātu “lietotāju uzticēšanos kvalitatīvām lietotnēm” un uzlabotu drošību un konfidencialitāti, kā arī lietotāju pieredzi. Galu galā — ja lietotne ir problemātiska, jo tā ir novecojusi, lielāks lejupielāžu skaits to padarītu par lielāku problēmu. Kam tiek nodarīts kaitējums, ja ir novecojusi lietotne, kuru gandrīz neviens lejupielādē?
Taču Apple apgalvo, ka nevēlas, lai App Store būtu pārpildīts ar lietotnēm, par kurām gan izstrādātāji, gan lietotāji ir aizmirsuši. Izskatās, ka uzņēmums ir izlēmis, ka šis būs labs veids, kā veicināt lietotāju izmantot jaunas lietotnes.
Avots: The Verge