Viena no Google Pixel 4 ievērojamākajām iezīmēm ir pirkstu nospieduma sensora vietā pievienotā jaunā, drošā funkcija, kas atbloķē viedtālruni, noskenējot lietotāja sejas vaibstus. Tomēr izrādās, ka drošs ir relatīvs termins, jo viedtālrunis atbloķējas pat tad, ja lietotājam ir aizvērtas acis.
Google ir publicējusi paziņojumu, kurā sola, ka izdos programmatūras atjauninājumu, kas novērsīs šo problēmu, taču tas varētu prasīt vairāk laika, nekā lietotāji vēlētos. Google apgalvo, ka šobrīd strādā pie tā, lai jaunā funkcija spēj atbloķēt viedtālruni tikai tad, kad lietotājam ir atvērtas acis. Programmatūras atjauninājums varētu parādīties tuvākajos mēnešos.
Pixel 4 jaunā atbloķēšanas funkcija, izmantojot sejas vaibstus, ir visai līdzīga tai, ko izmanto iPhone. Sistēma izmanto infrasarkanos projektorus un kameru, lai izveidotu un nolasītu precīzu sejas formas un reljefa karti. Šāda kartes veidošana ir drošāka nekā citi RGB (sarkans – zaļš – zils krāsu modelis) kameru risinājumi – sistēmu nevar apmānīt ar fotogrāfiju vai video citā ekrānā.
Tomēr Apple Face ID sistēma ir drošāka – tā pieprasa atvērtas acis un skatīšanos ekrānā. Papildus tam lietotāji, ja vēlas, var atspējot šo funkciju.
Google jau iepriekš ir minējusi, ka neko īpašu vai specifisku par nākotnes funkcijām paziņot nevar. Tāpat kā lielākajai daļai produktu, jaunā funkcija veidota tā, lai laika gaitā ar turpmākajiem programmatūras atjauninājumiem kļūtu labāka.
Google savā paziņojumā uzsver, ka neskatoties uz to, ka sistēma darbojas arī ar aizvērtām acīm, tā atbilst drošības prasībām kā spēcīga biometrija, un to var izmantot maksājumiem, lietotņu autentifikācijai, ieskaitot banku aplikācijas.
Tiem, kas iegādājas Pixel 4, Google vēlreiz norāda, ka, ja Pixel 4 lietotājs uztraucas par sava viedtālruņa, datu un informācijas drošību, iespējams aktivizēt drošības līdzekli, kas iespējo dubulto identificēšanu un pēc sejas atpazīšanas papildus vēl pieprasa pirksta nospiedumu vai paroli.
Avots: The Verge