Huawei plāno pievienoties datora operētājsistēmu lauciņam ar savu Android-free alternatīvu. Tas varētu kļūt pieejams jau šogad.
Ražotājam jau ir pieredze un ekspertīze šajā jomā – HarmonyOS un HarmonyOS Next mobilajām valkājamām ierīcēm. Diemžēl pret šo ideju nospēlē fakts, ka tā produkti it kā atvieglo Ķīnas valdības uzraudzību.
Džeisons Vils, kurš nodēvēts par HarmonyOS izstrādātāju, platformā X publicējis, ka Huawei izstrādātāju mājaslapā parādoties neskaitāmi daudz attēlu ar HarmonyOS Next datora versijas interfeisa izkārtojumiem. Džeisons norāda, ka tieši tāpēc 2024. gada pēdējā ceturksnī tiks palaista šī operētājsistēmas (OS) versija.
HarmonyOS sarežģītā pagātne
ASV valdība ir uzstādījusi ierobežojumus, kā dēļ Huawei nevar izmantot Android un Windows savās ierīcēs. Sīkāk – ASV ieviesa sankcijas, kas aizliedz Amerikas tehnoloģiju uzņēmumiem kā Google, kas izstrādā Android un Microsoft, sadarboties ar Huawei.
Šie mēri nozīmē, ka Huawei sevis ražotajās ierīcēs nevar iestatīt Windows vai Android. Iespējams, šis ir galvenais iemesls, kāpēc uzņēmums izstrādā savas operētājsistēmas un programmatūru. Turklāt, tādēļ izstrādātāji veidotu platformai piemērotas lietotnes un tās izplatītu.
Pirms minētajiem notikumiem Huawei bija pozicionējis sevi kā populāru zīmolu ārpus Āzijas, notverot Windows klientu uzmanību. Ražotāja ierīces tika slavētas par lieliskiem displejiem un smalkiem, pārdomātiem dizainiem. Tieši tas pats attiecas uz viedtālruņiem, kas pulcēja fanu loku ASV, Eiropā un citur.
Vai HarmonyOS Next būs veiksmīgs datoros?
Apskatot Džeisona koplietotās bildes ar datoriem paredzēto operētājsistēmu, šķiet, tā ir ļoti iedvesmota no macOS. Tiek iekļauta līdziga statusa josla, kā arī saglabāta vispārējā estētika.
Jāpiemin, ka operētājsistēma ir atvērta un pilnībā Android-free, veidota uz sava microkernel (OS galvenie būvēšanas bloki). Tas, kā Huawei saka, sniedzot iespaidīgas veiktspējas priekšrocības.
Kā Windows Central novēro, ideja, šķiet, ir, ka HarmonyOS Next eksistē neatkarīgi no ASV uzņēmumu OS, pametot Android pavisam. Protams, tas nozīmē, ka arī lietotnes priekš tā būs jāizveido no jauna.
Izstrādātāji var ķerties pie darba jau tagad, jo OS ir palaists lietotņu veidošanai un testēšanai. Dabīgi, ka programmatūras ekosistēmas veidošanai ap OS būs nepieciešams laiks.
OS, kas ir pilnībā neatkarīga no ASV programmatūrām, visticamāk, negūs ASV likumdevēju atbalstu. Tāpēc Huawei datoru OS būs jāsaskaras ar nopietniem šķēršļiem citos reģionos, bet Ķīnā, iespējams, lielākā daļa pametīs Windows.
Avots: TechRadar