Mobilā interneta uzvaras gājiens nav apturams – lietošanas un ierīkošanas ērtības tam piesaista arvien vairāk lietotāju, kuri mobilo internetu izmanto ne vien mājās, bet arī birojos, ražotnēs un citur. Šim interneta pieslēgumam nav nepieciešami kabeļi, īpaša ierīkošana, meistari, u.c lietas, kuras nepieciešamas stacionārā interneta pieslēgumam.
Viss, kas nepieciešams, lai pieslēgtu mobilo internetu – 4G rūteris + operatora sim karte un internetu varat sākt lietot uzreiz. Un tagad, pats svarīgākais un atbildīgākais solis – mobilā operatora izvēle!
Kā jau visās labās lietās, arī šajā izvēlē velns slēpjas detaļās, jo viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ietekmē mobilā interneta kvalitāti un ātrumu, ir operatora bāzes staciju izvietojums, to attālums līdz Jūsu rūterim.
Latvijas mobilo sakaru operatori ir izveidojuši savu tīklu pārklājumu visā valstī, taču ir vietas, kur šī pārklājuma nav, vai arī tas ir nepietiekams, lai nodrošinātu kvalitatīvu un stabilu interneta darbību.
Diemžēl publiskas mobilo operatoru bāzes staciju izvietojuma kartes nav pieejamas, kas apgrūtina objektīvu izvēli. Konkrētā operatora konsultanti Jums pastāstīs par tuvumā esošajām bāzes stacijām, taču ne attālumu, ne izvietojuma konfigurāciju Jūs neuzzināsiet.
Ko darīt un kur meklēt precīzu mobilo sakaru bāzes staciju karti?
Šeit labs palīgs būs lietotnes, kas ļaus redzēt un salīdzināt visu operatoru bāzes staciju izvietojumus un attālumus līdz Jūsu rūterim. Šoreiz izmantoju Cellmapper, taču tam ir arī vairākas alternatīvas – openBmap, mylnikov, Profone Tracker un daudzas citas līdzīgas lietotnes. Tās var iegūt populārākajos lietotņu veikalos vai atrodot tās pēc nosaukuma interneta pārlūkprogrammā.
Šāda lietotne palīdzēs izvairīties no kļūdainas operatora izvēles, un konfliktiem par interneta kvalitātes jautājumiem, jo pirms veicat operatora izvēli, iegūsiet korektu un objektīvu informāciju par bāzes staciju izvietojumu konkrētajā vietā.
Arī izvēloties labāko mobilā rūtera uzstādīšanas vietu, varēsiet iegūt precīzu informāciju, lai rūteris “skatītos” pareizajā virzienā uz tuvāko bāzes staciju.
Ir jāņem vērā, ka daļā šādu lietotņu atjauninājumi nenotiek bieži, un informāciju par jaunākajām bāzes stacijām aicinām meklēt mobilo operatoru mājas lapās, kur pēdējā laikā operatori, “spodrinot spalvas”, ievieto bāzes staciju atrašanās vietu adreses.