Skatījumi: 54
Kā liecina Netmarketshare statistika, šogad notikusi stabila noslāņošanās. Kuri vēlējās migrēt uz Windows 10, tie to arī izdarījuši. Un to ir ap 35 procentiem. Lauvas tiesa – 42% joprojām kā sēdējuši, tā sēž uz Windows 7, neraugoties uz Microsoft dziedātajām slavas dziesmām par W10 lielajām priekšrocībām. Un liekas, ka šos lietotājus būs grūti piespiest mainīt savas domas. Windows 8.1 un XP turas uz 5% atzīmes, bet Vistas tirgus daļa ir tik niecīga, ka statistika to pat neuzrāda.
Desktopa PC vidū Microsoft produkti stabili dominē ar 88.5% tirgus daļu. Seko MacOS ar 9%. Linux lieto uz 2.2% datoru, un statistikai pievienojusies Chrome OS ar 0.3%.
3 Responses
Būtu ļoti interesanti redzēt kāda būtu statistika, ja Win10 “apgreids” nebūtu izplatīts un uzspiests ar malware cienīgiem trikiem. Ceru, ka MS kādā brīdī beidzot pieleks kāpēc uz Win10 neviens neraujās. Būtībā vienīgaie nopietnie iemesli par labu Win10, ir atbalsta ilgums un jaunāku DirectX versiju atbalsts. Pārējais ir ābolzombiju cienīga tukša muldēšana, jo parasti neviens nespēj argumentēti norādīt uz nevienu nopietnu Win10 pārākuma pozīciju.
Piekrītu, lietoju to kaku tikai dēļ DirectX atbalsta, nav tehnisku iemeslu/ierobežojumu lai uz Windows 7 jaunākais DirectX nestrādātu, vienkārši MS neļauj un viss.
Būtu jau konfigurējams tas W10 vismaz caur group policy, bet nu riebj, ka
A) defaultā nāk preinstalēta draza, netflixi, spēles, skaipi, nu c’mon, to taču var Windows storē opcionāli piedāvāt, ja vajag! Kas gribēs, atradīs un lietos laimīgs!
B) pēc katra lielāka updeita atkal ir pa kluso kautkādi defaultie setingi atpakaļ un jauna draza pieinstalēta. Riktīgs fui!
Vienai vārgmašīnai ar konkrētu darba uzdevumu, uz kuras dzīvoja W10 (smagi, bet dzīvoja) uzliku W7 un nenožēloju ne mirkli.
Un vispār ikdienas vajadzībām arvien vairāk izmantoju Linux Mint, lai arī komandrindā es protu tikai iepeistot gatavu kodu. Viss vienkārši, bez liekiem resursiem un jautājumiem.