Jaunumi Raksti

Sony izlabo kļūdu, kas spēlētājiem atļāva ”uzkārt” citu spēlētāju spēles stacijas, sūtot ziņojumus

PlayStation lietotāji iepriekšējā nedēļā brīdināja viens otru, lai izslēdz iespēju saņemt ziņojumus no nepazīstamiem lietotājiem. Reditētājs Huntstark PlayStation 4 apakšreditā paskaidroja, ka jaunatklāts gļuks programmā atļauj ierīci padarīt par ķieģeli un nākas atjaunot rūpnīcas iestatījumus.

Sony pirmdien savā UK twitter kontā deva oficiālu paziņojumu. “Mēs jau esam izlabojuši ievainojamību, tā nepadarīja ierīces par ķieģeļiem, tikai uzsāka avārijas ciklu, kuru var izlabot 5 minūtēs”.

Twiter kontā PlayStation teica, ka nodzēst ziņojumu var PlayStation mobilajā aplikācijā, ieejot drošajā režīmā, izmantojot iespēju numur 5, konsolei atkal jābūt kārtībā.

Huntstark saka, ka viņš un komanda ziņojumu saņēma no pretinieka spēlē Rainbow Six: Siege, tā uzkāra visas sistēmas izņemot vienu, tai bija atļauts saņemt paziņojumus tikai no pazīstamiem lietotājiem. Citiem reditētājiem ir līdzīgi stāsti un spekulācijas, ka pretinieki izmantoja kļūdu uzvaras iegūšanai.

Sliktais ziņojums saturēja neatšifrējamu unikoda simbolu.

Šī nav pirma reize, kad cilvēki ir izmantojuši neatšifrējamu unikodu sistēmas uzkāršanai. Ik pa laikam līdzīga problēma atkārtojas iPhone telefonos. 2015. gadā troļļi atklāja, ka nosūtot virkni ar arābu rakstu zīmēm, var panākt telefona uzkāršanos. Februārī to pašu varēja panākt, izmantojot indiešu telugu valodu. Tad martā atklājās jauna ar unikodu saistīta kļūda, tā uzkāra gan Apple, gan Android ierīces.

Visos gadījumos gļuks strādā vienādi. Ļaunprātīgs cilvēks sūta unikodu, ierīce to nevar atšifrēt, sistēma avarē. Vienīgais veids kā labot ierīces darbību, ir nodzēst šo unikodu no atmiņas un bieži vien to var izdarīt tikai izmantojot atjaunošanu uz rūpnīcas iestatījumiem.

 

 

Avots: motherboard.vice.com

Atbildēt

Līdzīgi raksti