Apskati Jaunumi

Spēļu klases ausīs ieliekamas austiņas Logitech G FITS – ko no tām sagaidīt?

Ausīs ieliekamās jeb earbuds bezvadu austiņas ir salīdzinošs jaunums tehnoloģiju pasaulē. Ar pirmajām šāda tipa austiņām pasauli 2015. gadā iepazīstināja ražotājs Onkyo. Lai gan šāda tipa austiņu ideja netika atzīta uzreiz, ar laiku tās par ikdienas izvēli kļuva visai daudziem. Savu slavas stundu tās piedzīvoja 2017. gadā, kad Apple izlaida savas pirmās AirPods austiņas. Līdz ar pieprasījumu pēc jaunas inovācijas, tirgus ātri kļuva piesātināts un šobrīd earbuds tipa bezvadu austiņas piedāvā teju ikviens perifērijas ierīču ražotājs. Lai gan ikdienas austiņu lietotāji dod priekšroku mazām un kompaktām austiņām, kuras var uzlādēt, atrodoties ceļā, spēļu cienītāji, visbiežāk izvēlās pilna izmēra austiņas. Taču pēdējos gados ražotāji sāk piedāvāt arī kompaktus austiņu risinātājus spēļu entuziastiem. Piemēram, Logitech nesen, februāra sākumā, izziņoja savas pirmās spēļu klases ausīs ieliekamās austiņas Logitech G FITS. Nav pagājis ilgs laiks un ražotājs mums tās ir atsūtījis arī uz apskatu.

Turpmākajā apskatā lūkosim ko mazās un pēc skata ne visai izcilās, bezvadu austiņas spēj pārsteigt. Ja datorspēles ikdienā kalpo vieglai izklaide, lai atslēgtos no ikdienas darbiem, tad labs aprīkojums to baudīšanai, ir patīkams plus. Ikdienā austiņas izmantoju faktiski divām funkcijām. Pirmkārt, komunikācijai un darbam. Te svarīga ir ērta lietošana un skaņas izolācija, jo mēdzu strādāt attālināti, piemērma, ja mājās ir bērni. Otrkārt, austiņas kalpo izklaidei, klausoties mūziku, podkāstus un, protams, datorspēlēm. Arī šeit būtiska ir skaņas izolācija, šajā reizē prioritāri, lai tā netraucētu apkārtējos mājiniekus, piemēram, vēlu naktī.

Foto: notepad.lv

Logitech G FITS dizains

Pirmais pārsteigums ir austiņu dizains. Šīm nelielā izmēra austiņām tiek izmantota Lightform tehnoloģija, kas 60 sekunžu laikā piemērojas nēsātāja auss formai. Ievietojot ierīces ausīs, tās izdala nelielu siltuma daudzumu, pielāgojoties auss gliemežnīcai. Lai arī austiņas jau no paša sākuma ērti ieguļ ausī, visdrīzāk šī jaunā tehnoloģija nodrošina to pašu skaņas izolāciju, kas man būtu vissvarīgākais faktors, novērtējot ierīci.

Foto: notepad.lv

Austiņu dizains ir vienkāršs un neuzkrītošs, lai gan gaismas elementi atgādina par to, ka tehnoloģija paredzēta spēļu pasaules baudīšanai. Ir jūtams, ka ierīces ražotājs piedomājis pie dizaina funkcionālitātes. To lietošana ir intuitīva, kas ļauj nodarboties ar svarīgo nevis ieguldīt daudz laika, lai apgūtu to lietošanu.

No ārpuses Logitech G FITS austiņas izkatās, kā standarta ausīs ieliekamās austiņas. Taču, kad atver to uzlādes kārbu, paverās to personība – košas krāsas un elegance vienlaicīgi. Kopumā šī modeļa austiņas ir pieejamas divās krāsās – baltā un melnā. Apskatam esam saņēmuši melnas, kastītes dizainā dominē melnā un dzeltenā krāsa. Austiņu īpatnējais izskats uzreiz pievērsa uzmanību.

Foto: notepad.lv

Logitech G FITS funkcionalitāte

Uz Logitech G FITS  austiņām iespējams nodefinēt vairākas pieskarienu pogas funkcijas – skaļuma regulēšanas poga un austiņu/mikrofona izslēgšanas, iepauzēšanas poga, kā arī pārslēgt iepriekšējo vai nākamo dziesmu. Patīkams pārsteigums, ka nākamās dziesmas funkciju austiņas nodrošina arī, kad tās savienotas ar speļu konsoli, ne tikai telefonā, klausoties mūziku.

Ar Logitech īpašo LIGHTSPEED savienojumu austiņas var nodrošināt līdz pat 7 stundām ilgu klausīšanās laiku, bet uzlādes kārba to palīdzēs pagarināt par vēl 8 stundām. Izvēloties Bluetooth savienojumu, piemēram, skatoties filmu vai klausoties mūziku, tās būs līdz pat 12 stundām. Tas nozīmē, ka ērti varu tās izmantot visas darba dienas laikā un vakarā pēc vajadzības. Šobrīd mājās jau ir vairākas ierīces, kuru darbībai ir nepieciešama ikvakara uzlāde, tāpēc ir patīkami, ka pārmaiņu pēc ir kāda ierīce, kas nav jālādē katru dienu.

Foto: notepad.lv

Jau citos apskatos esam norādījuši faktu, ka kopš 2021. gada visas Logitech ražotās perifērijas ierīces ir oglekļa neitrālas. Tādas ir arī G FITS austiņas. Pateicoties uzņēmuma ieguldījumiem oglekļa emisiju izlīdzināšanas projektos, produkta un iepakojuma oglekļa dioksīda pēdas nospiedums ir samazināts līdz nullei. Lai arī man šis nav pats būtiskākais noteikums kādas ierīces iegādes izvēlē, uzņēmuma ilgspējīgā domāšana notiekti ir globāls pluss.

Logitech G FITS spēļu vidē

Patīkami, ka austiņu iestatījumus iespējams pielāgot vajadzībām. Nav nepieciešamas dziļas skaņu inženiera zināšanas, lai saregulētu un sabalsnētu austiņu skanējumu. Kamēr, klausoties podkāstu ir svarīgi, lai ierakstā stātīto var nekļūdīgi saprast, tikmēr, spēlējot spēles, ir sajūta, ka kopā ar draugiem atrodos vienā telpā.

Video spēļu lietotāju vidū galvenokārt izvēle ir par labu pāri ausīm liekamajām bezvadu vai vadu austiņām. Turklāt ne visi austiņu modeļi aprīkoti ar mikrofonu, kas ļauj spēles spēlētājam apspriest spēles stratēģiju vai pretiniekus. Īstiem spēles baudītājiem ir svarīgi arī skaņas dalīšanās, saprast no kuras puses tuvojas pretinieks, vai pēc skaņas noteikt attālumu, virzienu, tādējādi izmantojot to savā spēles uzvarošajā stratēģijā.

Arī savienojuma izveide ar dažādām ierīcēm – viedtālruni, datoru vai konsoli – nesagādājā problēmas – tā bija salīdzinoši ātra un vienkārša (to savienošana ar viedtālruni gan aizņēma nedaudz vairāk laika). Austiņas ar citām ierīcēm var savienot ar standarta USB-A uztvērēju vai ar USB-c tipa uztvērēju – komplektācijā ražotājs iekļāvis abus. Tas nozīmē, ka tās varēs savienot ar PlayStation 5, PlayStation 4 vai Nintendo Switch spēļu konsolēm (diemžēl savienojums ar Xbox netiek atbalstīts).

Tehniskā specifikācija

Izmēri
Garums 35.0 mm
Platums 22.8 mm
Dziļums 24.5 mm
Svars 7.2 g (katra austiņa ar uzgaļiem), pieejams viens izmērs
Skaņa
Frekvenču diapazons 20Hz-20KHz
Pretestība 16 Omi
Jutība 106 +/- 3 dB SPL/mW
Trokšņu slāpēšana nav
Mikrofons
Mikrofona uztveršana Dual beamforming
Frekvenču diapazons 100Hz-8KHz
Citi parametri
Savienojums Lightspeed, Bluetooth
Austiņu darbības laiks Līdz 7 h (+8h ar uzlādes futlāri) ar Lightspeed savienojumu, līdz 10 h (+12h ar uzlādes futlāri) ar Bluetooth savienojumu
Komplektācija Austiņas, ausu uzgaļi, LIGHTSPEED USB-A uztvērējs, USB-C adapteris, uzlādes ietvars ar USB-C portu, uzlādes kabelis

Foto: notepad.lv

Kopsavilkums

Ko no tām sagaidīt? Austiņas paredzētas īstem videospēļu cienītājiem, kuri novērtēs austiņu ērtumu un inviduāli pielāgotos uzgaļus, izbaudot spēles laiku un sarunas ar citiem spēlētājiem. Tāpat šī produkta priekšrocība būtu ērtā savietojamība ar PlayStation 4 un konsolēm.  Ikdienas mūzikas atskaņošanai tās nepārsteigs ar citām priekšrocībām, turklāt priekš mūzikas klausīšanās visticmāk par šo cenu lietotāji pieprasīs citas kvalitātes austiņas ar dažādām papildfunkcijām (mazāks izmērs, noise canceling funkcija, ērta kastītes atvēršana ar vienu roku, automātiska apstāšanās pie izņemšanas, precīzāka pieskārienu funkcijas).

Foto: notepad.lv

Patika:

  • Komforts, ērtums ausīs, labākā pieredze, kas piedzīvota līdz šim.
  • Pietiekami labi izolē apkārtējās skaņas.
  • Ļoti laba skaņas kvalitāte un skaņa bez nobīdes video spēles gaitā.
  • Ļoti ērta savietojamība ar PlayStation 4 un 5.
  • Savienojot tās ar PlayStation 4 austiņu papildus funkcijas darbojas.
  • Austiņas turējās ausīs arī pie aktīvākām kustībām, nebija satraukums, ka tās izkritīs.

Varēja būt labāk:

  • Plašākas savienojamības iespējas. Savietojamība ar telefonu bija sarežģītāka nekā ar laptopu vai PlayStation 4 spēļu konsoli.
  • Savienojot austiņas ar konsoli to skaļums bija izteikti klusāks nekā ar citām savienotajām ierīcēm.
  • Tāpat kā citas iepriekš apskatītās Logitech  austiņas arī šīs nevar savienot ar Xbox konsolēm.

Latvijas interneta veikalos austiņas iespējams iegādāties vidēji sākot no 235 Eur. Logitech savā oficiālajā vietnē G FITS bezvadu austiņas piedāvā iegādāties par 230$ (~218 EUR). Dažās ārzemju interneta vietnēs zena pieejama jau 199$ (~188 EUR).

Atbildēt

Līdzīgi raksti