Tehnika Tehnoloģiju jaunumi

SR/F – jauns elektriskais motocikls no Zero

Viena no lielākajām un populārākajām elektrisko motociklu firmām Zero februāra beigās prezentēja savu visjaunāko elektrisko motociklu – SR/F. Zero ražo elektriskos motociklus jau kopš 2006. gada. SR/F krasi atšķiras no iepriekšējiem motocikliem ar pilnīgu digitālo paneli un atjauninātu mobilo aplikāciju. Motociklam ir 110 zirgspēki un tas var veikt līdz pat 200 jūdzēm (aptuveni 320 km) ar vienu uzlādi.

Zero SR/F sērijas motocikliem būs divi modeļi – Standarta un Premium – kā arī tie būs pieejami divās krāsās. Standarta modelim komplektā iekļauts 3kW uzlādes kabelis, ar kuru motociklu varēs uzlādēt līdz 95 % 80 minūšu laikā. Motocikla cena ir 18 995 ASV dolāri (aptuveni  16 700 Euro). Premium modelim komplektā iekļauts 6kW uzlādes kabelis, kas ļauj to stundas laikā uzlādēt no 0 līdz 95%. Premium motocikla cena – 20 995 ASV dolāri (aptuveni 18 450 Euro). Abi modeļu maksimālais ātrums ir 124 jūdzes stundā (aptuveni 199 km/h), bet ieteicamais – 110 jūdzes stundā (aptuveni 177 km/h). Motociklus klientiem sāks piegādāt aprīlī.

Zero SR/F motociklam ir vairākas priekšrocības – ierastās degvielas bākas vietā ir izveidota vieta mantu glabāšanai. Ja motociklam vakarā pievienosiet uzlādes kabeli, no rīta izbrauksiet ar “pilnu bāku”, kā arī, ja dzīvojat reģionā, kur ziemā ar motociklu nevar braukt, tā sagatavošana glabāšanai ziemā, neaizņems daudz laika un neprasīs daudz darba.

Žurnālists Sean O’Kane mājas lapā Verge raksta, ka līdz šim viena lieta, kas Zero elektriskajiem motocikliem pietrūka, bija atjaunināta mobilās aplikācijas versija un pilnīgs digitālais displejs. Komplektā ar jauno SR/F motociklu, nāks uzlabotā mobilā aplikācijas versija, kas ļaus ierakstīt un dalīties ar veiktajiem braucieniem, saplānot uzlādes, kā arī ar iespēju pielāgot digitālo displeju savai gaumei. Aplikācija ļaus no distances pārbaudīt, cik ilga uzlāde motociklam vēl nepieciešama, kā arī paziņos, kad tā būs pabeigta. Zero jaunajam SR/F motociklam nodrošinās regulārus programmatūras atjauninājumus.

Degvielas cenas strauji pieaug, tādēļ elektriskā motocikla izvēle ir ieguldījums, kas ilgtermiņā atmaksājas, kā arī tas ir solis pretī tīrākai videi. Zero min, ka skatoties ilgtermiņā, katrs veiktais kilometrs ar šādu motociklu prasa ievērojami mazāk izmaksu nekā tradicionālajiem degvielas motocikliem. Lai gan elektriskā motocikla akumulatora maiņa var šķist samērā dārga, šim motociklam nebūs nepieciešamas tik daudz apkopes un remonti kā tradicionālajiem degvielas motocikliem.

Atbildēt

Līdzīgi raksti