Jaunumi

Starlink internets jau oktobrī varētu tikt piedāvāts plašākam lietotāju lokam

SpaceX izpilddirektors Īlons Masks Twitter ierakstā piektdien kādam lietotājam, kas jautāja, kad Starlink internets tiks tālāk par beta fāzi, atbildēja, ka tas notiks jau nākammēnes jeb oktobrī. Tas ir divus mēnešus vēlāk nekā sākumā paredzētais datums, kad pirms vairāk kā gada (pagājušā gada augustā) uzņēmuma izpilddirektors teica, ka viņš cer, ka pakalpojums 12 mēnešu laikā būs “pieejams vairāk nekā 500 000 lietotāju”.

Starlink sistēmas terminālis maksā 499 ASV dolārus jeb aptuveni 425 Eur, un par pakalpojumu ir jāmaksā 99 ASV dolāru jeb aptuveni 84 Eur mēneša maksa.

Uzņēmums publiskoja sava pakalpojuma beta versiju 2020. gada oktobrī, un Īlons Masks augustā paziņoja, ka SpaceX ir piegādājis 100 000 Starlink termināļus, tostarp satelīta šķīvjus un Wi-Fi maršrutētājus 14 valstu lietotājiem. Tā kā tagad arvien vairāk valstu var piekļūt Starlink, iespējams, ka termināļu skaits strauji pieaugs, bet nav skaidrs, cik ātri tas sasniegs minēto 500 000 lietotāju skaitu.

Starlink interneta pakalpojumu ir plānots pārdot patērētājiem lauku apvidos visā pasaulē, kā arī citiem klientiem. Plānots, ka šis pakalpojums nodrošinās 100 Mb/s lejupielādes un 20Mb/s augšupielādes ātrumu. Līdz šim atsauksmes par Starlink internetu ir bijušas ļoti dažādas.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti