SpaceX Starlink izvietos vairāk nekā tūkstoti komunikāciju satelītu super zemā zemes orbītā

Ir mainīts SpaceX komunikācijas satelītu zvaigznāja Starlink ieplānotais orbītas augstums. Jaunajā plānā orbīta ir vēl zemāka, vismaz vairāk nekā tūkstotim no satelītiem, uzņēmums atklāja Amerikas Savienoto Valstu Federālajai Komunikāciju Komisijai.  Rīcībai vajadzētu nozīmīgi mazināt sadursmju biežumu un uzlabot signālu uztveri.

Starlink plāno izvietot 1584 satelītus 550 kilometru augstā orbītā, kas ir tikai 142 kilometrus augstāk par Internacionālās Kosmosa Stacijas vidējo augstumu un 27 kilometrus zem Sputnik-1 orbītas. Komunikāciju satelīti parasti ir vairākas reizes augstākās orbītās. Ilgtermiņā uzņēmuma mērķis ir izvietot vēl 2825 satelītus (4409 kopā). Tādā augstumā orbītas samazinās diezgan ātri, jo atmosfēra bremzē ātrumu un dažu gadu laikā satelīts sadeg. Bet Spacex tas nesatrauc, tieši otrādi, pieteikumā uzņēmums raksta, ka zemai orbītai ir daudzas priekšrocības.

Vispirms, kosmisko atkritumu problēma tiek viegli risināta, jo dažu gadu laikā atmosfēra visu sadedzina vai nogādā atpakaļ uz zemes. Tāpēc orbīta netiek piesārņota ar straujiem, bīstamiem atkritumiem. Otrkārt, signālus no zemas orbītas var uzņemt un nosūtīt atpakaļ ļoti ātri, mazākais ping laiks var sasniegt pat 15 milisekundes. 500 kilometrus mazāka orbīta arī nozīmē, ka signāli mazāk izkliedēsies.

Satelītiem būs jātērē vairāk degviela, lai noturētos optimālā augstumā, un katrs satelīts spēs apkalpot mazāku daļu planētas. Bet ar vairākiem tūkstošiem satelītu tam būtu jābūt paveicamam uzdevumam.

Lēmums tika izdarīts pēc ekspermentālu datu iegūšanas no Tintin testa satelītiem, kurus uzņēmums izvietoja orbītā šogad. Spacex rakstīja, ka uzņēmums ir iemācījies mazināt zemas orbītas trūkumus un gūt labi zināmos labumus, kuri tika minēti augstāk.

Šī izmaiņa varētu uzlabot konkurētspēju, kad satelītu komunikācijas tiks lietotas plaši, bet vajadzēs arī veikt intensīvākus uzturēšanas darbus, jo satelīti bieži kritīs no gaisa.

Starlink mērķis ir sākt īsto sistēmu izvietošanu jau nākamā gada sākumā.

Avots

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt