Neatkarīgs izstrādātājs šobrīd veido fotoattēlu koplietošanas lietotni Bluesky ekosistēmai ar nosaukumu Flashes.
Vēl vienas labas ziņas tiem, kas vēlas pamest Meta sociālo lietotņu ekosistēmu – neatkarīgs izstrādātājs veido fotoattēlu koplietošanas lietotni ar nosaukumu Flashes. Gaidāmā lietotne darbojas ar to pašu tehnoloģiju, kas ir Bluesky pamatā, AT protokolu. Lietotne ir izveidota, izmantojot kodu no izstrādātāja agrāk radītā Bluesky klienta Skeets.
Kad Flashes tiks palaista, tā varētu apmierināt augošo patērētāju pieprasījumu pēc alternatīvām lielo tehnoloģiju sociālo plašsaziņas līdzekļu monopolam. Šī tendence ir novedusi pie atvērtā pirmkoda decentralizētu lietotņu, piemēram, Mastodon un Bluesky, ieviešanas.
Daļēji tas ir arī tas, kas veicina TikTok lietotāju pāreju uz Ķīnas lietotni RedNote pirms TikTok aizlieguma ASV. Amerikas Savienoto Valstu lietotāji signalizē, ka viņi šobrīd labprātāk izmantos ārvalstu pretinieka lietotni, nevis atgriezīsies pie Meta.
Flashes pirmssākumi
Flashes balstās uz Berlīnes izstrādātāja Sebastiana Vogelsanga agrāko lietotni Skeets. Agrākā lietotme bija viņa sākotnējais mēģinājums radīt lietotnes patērētājiem, kas paredzētas augošajam sociālajam tīklam Bluesky, kura lietotāju skaits šobrīd sasniedz 27,5 miljonus.
Lai gan Bluesky piedāvā savu oficiālo mobilo klientu, Skeets atšķiras ar to, ka pievēršas iPad lietotāju vajadzībām, kā arī pielāgotām pieejamības funkcijām neredzīgajiem un vājredzīgajiem lietotājiem, jo tā ir viena no Vogelsanga kompetences jomām.
Pagājušā gada beigās Vogelsangs arī saprata, ka, izmantojot šo pašu kodu bāzi, ir potenciāls veidot lietotnes, kas paredzētas Bluesky lietotājiem, kurus vairāk interesē vizuāls saturs, piemēram, fotogrāfijas un videoklipi.
Tā kā Bluesky jau atbalsta šāda veida multivides, bija tikai jāpārkonfigurē Skeets lietotne, lai tās dizains un lietotāja saskarne būtu līdzīgāka citām fotoattēlu koplietošanas lietotnēm, piemēram, Meta Instagram.
“Es domāju par ideju izveidot vienu bāzes sociālo grafiku un pēc tam dažādām lietotnēm izvēlēties no šī grafika to, ko tās vēlas rādīt,” sacīja Vogelsangs. “Man tas šķita ļoti intriģējoši, jo pirms tam mums bija šie nodalītie tīkli.”
Viņš saka, ka Flashes varētu palīdzēt piesaistīt jaunus potenciālos Bluesky lietotājus, kuri vēl nav pievienojušies sociālajam tīklam, jo nekad nav uzskatījuši sevi par “Twitter cilvēku”. “Tas viņiem var dot iespēju ieiet tīklā, visā protokolā,” teica Vogelsangs.
Tomēr izstrādātājs uzsver, ka Flashes nav Instagram klons, kā arī tas nepiedāvās visas tās pašas funkcijas.
Jaunās lietotnes darbība
Sākot darbību, Flashes atbalstīs līdz četru attēlu lielus fotoattēlu ierakstus un līdz vienas minūtes garus videoklipus, līdzīgi kā Bluesky. Ieraksti, kas tiks publicēti šajā lietotnē, parādīsies arī lietotāju Bluesky kontos
Līdzīgs process notiks arī ar komentāriem – tie uzrādīsies abās lietotnēs. Tāpat jaunā lietotne atbalstīs arī Bluesky tiešos ziņojumus. Lai tas darbotos, Flashes vienkārši filtrē Bluesky esošo laika joslu ziņām ar fotogrāfijām un video ziņām
Flashes izstrādāšana neaizņēma pārāk daudz laika, jo varēja atkārtoti izmantot jau pastāvošu kodu. Turklāt lietotni varēs pārdot Skeets esošajiem lietotājiem, kuri līdz šim ir lejupielādējuši lietotni aptuveni 30 500 reižu.
Vogelsangs saka, ka tagad strādā pie abu lietotņu abonēšanas funkciju integrēšanas, lai lietotājiem nebūtu jāmaksā divreiz par premium funkcijām, piemēram, Skeets grāmatzīmēm, melnrakstiem, izslēgšanu, bagātīgiem push paziņojumiem un citām funkcijām
Vēlāk Vogelsangs apgalvo, ka vēlas laist klajā arī lietotni, kas paredzēta tikai video, ar nosaukumu Blue Screen.
Izstrādātājs sagaida, ka pēc dažām nedēļām Flashes varēs laist klajā publiski, un pirms tam tiks izveidota TestFlight beta versija. Ieinteresētie lietotāji var sekot līdzi jaunās lietotnes kontam vietnē Bluesky, lai uzzinātu turpmākos atjauninājumus.
Avots: TechChurch