Daži mīti par tehnoloģijām

Tehnoloģijas attīstās ļoti ātri. Un mīti par tehnoloģijām arī izplatās lielā ātrumā. Lielākā daļa no mītiem nav patiesi. Lasiet tālāk rakstu un noskaidrojiet dažus mītus par tehnoloģijām.

1. Apple datori ir imūni pret vīrusiem
Daži Apple datora fani uzskata, ka tie ir aizsargāti pret vīrusiem. Bet Apple datori ir tikpat neaizsargāti pret vīrusiem un citām ļaunprātīgām programmatūrām, kā tas ir PC. Ir dažas teorijas, kas izskaidro, kāpēc Apple Mac saņem mazāk kaitīgo programmu. Tirgus daļas teorija liecina, ka ļaunprogrammatūra var sasniegt vairāk mērķu, ja tā ir paredzēta visbiežāk izmantotajai sistēmai, un datoru ir daudz vairāk, nekā Mac datoru. Vēl viena teorija ir tāda, ka Mac datoriem ir labāka operētājsistēma ar mazāk vājo vietu. Vēl viena teorija ir tāda, ka Microsoft ir vairāk ienaidnieku, nekā Mac, kuri vēlas izmantot kiberterorisma draudus. Tā arī nav skaidrības par šīm teorijām, bet joprojām ir mīts, ka ābolu datori ir imūni pret vīrusiem.

2. Jo vairāk megapikseļu ir jūsu kamerā, jo labāks ir attēls
Digitālās fotokameras izmanto masīvu simtiem tūkstošu vai miljonu mikroskopisko gaismas sensoru, ko sauc par pikseļiem, kas pārveido vizuālo attēlu par elektronisko signālu modeli. Digitālās fotogrāfijas vizuālo kvalitāti ietekmē pikseļu skaits un to fiziskais lielums. Ļoti augsts pikseļu skaits nodrošina augstu izšķirtspēju, kas nepieciešama, lai attēlotu smalkas detaļas. Taču augstu pikseļu skaits nozīmē, ka atsevišķi pikseļi ir ļoti mazi, un mazie pikseļi rada daudz trokšņainākus (background noise) attēlus nekā lielākie pikseļi, jo īpaši, ja apgaismojums ir vājš. Tādējādi tipiskos apgaismojuma apstākļos kamera ar 6 vai 8 megapikseļu sensoru var nodrošināt labākus fotoattēlus nekā kamera ar 18 megapikseļu sensoru. Lai iegūtu augstākas kvalitātes fotoattēlus, izvēlieties kameru ar lielu sensoru un augstu pikseļu skaitu.

3. Tālruni vai planšetdatoru nevajadzētu lādēt ar trešās puses lādētāju
Šis mīts liecina, ka trešās puses lādētājs var sabojāt tālruni vai planšetdatoru. Šeit ir divi jautājumi. Pirmkārt, lādētājam, kas oriģināli ir ierīkots tālrunī vai planšetdatorā, varētu būt lielāka jauda nekā trešās puses lādētājam, tādēļ lādētājs ierīci uzlādē ātrāk. Otrs jautājums ir lādētāju kvalitāte. Oriģinālo iekārtu lādētāji, ko ražojuši cienījami ražotāji, darbojas kvalitatīvi. Nezināmu kompāniju lādētāji ir ar lielāku risku, ka tie nav kvalitatīvi. Tie ir slikti izstrādāti, un tajos tiek izmantotas zemas kvalitātes sastāvdaļas, kas var pārtraukt ierīces uzlādi priekšlaicīgi vai pat izraisīt ugunsgrēku.

4. Atstāt telefonu pie lādētāja ar jau pilnu uzlādētu bateriju
Mūsdienu viedtālruņi darbojas ar litija jonu akumulatoriem un ir pietiekami uzlaboti, lai pārtrauktu uzlādi, kad akumulators ir pilns. Nekāds reāls akumulatora bojājuma risks nenotiek, ja tas tiek pievienots arī pēc 100% uzlādes. Pat tad, ja akumulators ir pilnībā uzlādēts, lādētājs uzņems nelielu strāvas daudzumu. Tāpēc, atvienojot tālruni, kad tas ir pilnībā uzlādēts, Jūs ietaupīsiet mazliet naudas. Tas attiecas arī uz visām elektroniskajām iekārtām ar uzlādējamām baterijām.

5. Neuzlādējiet baterijas, līdz tās ir gandrīz izlādējušās
Agrāk bija mīts, ka akumulatori zaudē spēju saglabāt elektrisko lādiņu, ja tos uzlādē, pirms tie tiek iztukšoti līdz nullei. Tas attiecas uz niķeļa-kadmija baterijām, taču tas neattiecas uz mūsdienu litija jonu akumulatoriem. Vislabāk litija jonu akumulatorus ir saglabāt, turot ierīci uzlādētu no 40% līdz 80 %, un tas nozīmē, ka tā Jums nevajag bateriju iztukšot līdz 0% (bet iesakām noteikti pārbaudīt iekārtas operatora rokasgrāmatu).

6. Citronus var izmantot tālruņa uzlādei
Citronu sula, darbojas kā elektrolītisks risinājums, un teorētiski tas var radīt nelielu jaudu, bet ne pietiekamu telefona akumulatora uzlādei. Varat izmēģināt to mājās, ja vien Jūs nevēlaties sabojāt lādētāja kabeli. Youtube var atrast diezgan daudzus video, kur cilvēki ir mēģinājuši telefonu lādēt ar citrona palīdzību.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt