Google datu centri izmanto visvairāk jaudas kā jebkad

2024. gadā Google datu centri izmantoja 30.8 milj. MWh elektrības, kas ir aptuveni divas reizes vairāk kā 2020. gadā.

Ražotājs ir publicējis savu ilgtspējības ziņojumu, atklājot, ka ārkārtīgais mākoņa un mākslīgā intelekta (MI) pakalpojumu pieprasījums rezultējas milzīgās elektroenerģijas vajadzībās.

Uzņēmums apgalvo, ka 2024. gadā esot izmantojis aptuveni 32.1 milj. MWh, no kā 30.8 milj. MWh tika noraidīti datu centriem. Konkrētais daudzums ir gandrīz divreiz lielāks kā tas, ko iztērēja 2020. gadā jeb 14.4 milj. MWh. Protams, lielākais iemesls ir MI rīku adapcija.

Atskatoties vēl senāk, datu centri esot izmantojuši vien 4 milj. MWh 2014. gadā, kas nu jau ir 7 reizes mazāk.

96% Google patēriņu ir no datu centriem

Ziņojumā norādīts, ka ražotāja kopējais enerģijas patēriņš 2024. gadā auga par 27%, sekojot 2023. gada 17%. 

Par spīti lielajiem cipariem uzņēmums sola, ka veic pozitīvu progresu tuvāk energoapgādes attīrīšanai. Augošais pieprasījums nav bijis šķērslis emisiju samazināšanai par 12%, kas tika panākts kombinējot tīrās enerģijas iniciatīvas un datu centru efektivitātes uzlabojumus.

Aizvadīto 5 gadu laikā aprēķinu apjoms uz vienu elektroenerģijas vienību ir audzis par 6%. 2024. gada enerģijas patēriņa efektivitāte tuvojas teorētiskajam minimumam – 1.0. Ražotājs skaidro, ka šādā mērogā pat 0.01 vienības uzlabojumam būšot pozitīvas sekas. 

Vēl jo vairāk, Google nodrošina 100% atjaunojamās enerģijas līdzfinansēšanu visā pasaulē jau kopš 2018. gada. Ziņojumā aprakstīts, kā 2024. gadā veiktie tīrās enerģijas pirkumi palīdzēja izvairīties no 8.2 milj. metrisko tonnu CO2e emisiju.

Nesen uzņēmums parakstīja 60 līgumus, kas vērti aptuveni 8 gigavatu jaunas tīrās enerģijas, tostarp ģeotermālā elektrostacijas Nevadas štatā, saules enerģijas projektu Dienvidkarolīnā un Oklahomā, kā arī gaidāmo kodolreaktoru.

Lai gan Google turpina veikt nozīmīgu progresu, augošais pieprasījums izceļ aktuālos šķēršļus. Skatoties nākotnē, Google pilotēs viedo oglekļa skaitļošanu, lai pārvietotu skaitļošanas uzdevumus uz tīrākiem reģioniem vai laikiem.

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt