Hyperlapse vai Timelapse?

Katru dienu parādās jaunas tehnoloģijas un jaunas metodes. Lai nošķirtu vienu no otras, apskatīsim, kāda ir atšķirība starp Timelapse un Hyperlapse fotogrāfijas paņēmieniem.

Timelapse

Timelapse ir fotografēšanas paņēmiens, kas ļauj mums sekot līdzi notikumam, kas notiek lēni (vairāku minūšu vai stundu garumā, piemēram, saulriets, ēkas būvniecība). TimeLapse kameras stāvoklis ir fiksēts un kadrs tiek uzņemts noteiktos intervālos, katrā intervāla laikā, kas nozīmē, kad nākošais kadrs tiek uzņemts, aina ir mainījusies. Šādā veidā var parādīt notikumu, kas noticis, piemēram, 9 stundu laikā, un to var redzēt 1 minūšu garā video.

Hyperlapse

Hyperlapse ir paņēmiens, kas ir ļoti līdzīgs Timelapse, bet kameras stāvoklis kustas. Kustības attālums var būt garāks un īsāks. Šoreiz tā vietā, lai kamera paliktu nemainīgā stāvoklī, fotokamera uzņem attēlu, kas pēc tam tiek pārvietota starp katru kadru uzņemšanu. Tātad, pārvietojot kameras pozīciju un fotografējot katru pozīciju, katru reizi, kad kamera tiek pārvietota uz jaunu pozīciju, tiek uzņemts jauns kadrs (katrā kadrā kamera ir fiksēta un nepārvietojas ) pēc katras kameras pārvietošanas ir pagājis laiks, tāpēc nākamā kadra uzņemšana ir mainījusies.

Programmatūra bilžu sagatavošanai, labošanai.
Kad esat pabeidzis, attēlu uzņemšanu, kas noteikti būs vismaz simts, varbūt tūkstošiem attēlu. Pirms to sagatavošana videoklipā ir dažas lietas, kas, iespējams, ir jāpielāgo, piemēram, apgriešana, spilgtums, krāsu balanss utt. Katra atsevišķa fotoattēla rediģēšana būtu ļoti apgrūtinoša. Lai ātri rediģētu fotoattēlus, iesakām divas noderīgas programmatūras:

  • Photoshop
  • Lightroom

Populārākās programmas Timelapse video izveidei
Ir divas metodes, kā to var izdarīt. 1) Uzņemiet video un paātriniet to. 2) Izveidojiet video no fotoattēliem. Protams, pirmā metode ir vienkārša, bet tā nav tik interesanta un patīkama. Otrā metode ir sarežģītāka, tomēr parasti tā ir vairāk patīkama: izveidojot Timelapse ierakstu no simtiem (vai pat tūkstošiem) fotogrāfiju. Jūs varētu jautāt: „Kāpēc man tērēt laiku, lai uzņemtu daudzus attēlus, kad varētu vienkārši izveidot video ierakstu, izmantojot iepriekš minēto metodi – video paātrināšanu?” Ir divi pamatoti iemesli:

  • Kvalitāte – Jūsu gala produkts izskatīsies pārsteidzošs, pateicoties augstas izšķirtspējas attēliem. Ar videomateriāliem jūsu kvalitāte tiks samazināta.
  • Izmērs – Videoklipi aizņem daudz atmiņas, it īpaši, ja filmēšana ir ilgstoši (3-5 stundas). Attēli aizņem ievērojami mazāk vietas jūsu atmiņas ierīcē.

Populārākās programmas:

  • Movavi Video Editor
  • Virtualdub (bezmaksas)
  • Mac lietotājiem: iMovie (bezmaksas)
  • Android lietotājiem: Framelapse

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt