Šis ir pēdējais raksts sērijā par viedtālruņu izvēli, kurā apskatīsim, kādus viedtālruņus var iegādāties, ja budžets nav limitēts. Divi iespējamie kandidāti nav iekļuvuši apskatā, jo Xiaomi Mi 10 Ultra Latvijā praktiski nav iespējams iegādāties, bet Huawei Mate 40 Pro ir bez Google servisiem un arī Latvijā ir visai grūti atrodams. Abi šie tālruņi ir ar ļoti labiem ”dzelžiem”’, kameru veiktspēja pēc DxOmark speciālistu vērtējuma atrodas top pirmajās divās vietās. Arī apskatā iekļuvušajiem viedtālruņiem gandrīz visiem nosaukumā ir piebilde Pro vai Ultra, kas liecina par vislabāko komponenšu komplektāciju.
Apple iPhone 12 Pro un iPhone 12 Pro Max
Abi Apple tālruņi tika prezentēti tikai pāris mēnešus atpakaļ. To galvenā atšķirība ir izmēros, ekrāna – 6.1 colla pret 6.7 collām un akumulatora ietilpībā – 2815 mAh pret 3687 mAh. Protams, atšķiras arī pašu ierīču izmēri. Nelielas atšķirības ir arī kamerās – Max versijā galvenajai kamerai optiskā attēla stabilizatora vietā ir izmantots Sensor-shift stabilization (IBIS), kas ir aizgūts no Olympus spoguļkamerām un viedtālruņos līdz šim nebija sastopams. Arī teleobjektīvs Max tālrunim ir ar 2.5x optisko tuvinājumu, mazākajam ”brālim” jāiztiek ar 2.0x optisko tuvinājumu. Pārējie parametri ir vienādi. Cenu starpība nepilna pusotra simta eiro apmērā diez vai būs noteicošais faktors, izvēloties viedtālruni pa 1500€!
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G un Galaxy Note20 Ultra 5G
Šie abi Samsung flagmaņi ir prezentēti ar pusgada starpību, bet izmantotie procesori un atmiņa tiem ir vienādi. Galaxy S20 Ultra ir veseli 16GB RAM, Note 20 Ultra Latvijas tirgū var atrast ar maksimums 12GB RAM, kaut gan citur pasaulē eksistē arī 16GB RAM versijas. Lai arī no pirmā acu uzmetiena galvenās kameras abiem tālruņiem ir visai līdzīgas, DxOmark testos Note ir ieguvis par 6 punktiem zemāku vērtējumu – 120 pret 126. Izmēru ziņā abas ierīces ir ļoti līdzīgas – displejs 6.9 collas, korpusu izmēri atšķiras vien par dažiem milimetriem. Lielākā atšķirība ir iPen irbulī, ar ko ir aprīkots Note 20 Ultra.
Samsung Galaxy Z Fold2 5G
Šis viedtālrunis var pretendēt uz interesantākās ierīces titulu šajā apskatā, jo tam ir salokāms korpuss un arī displejs, tādējādi ļaujot samazināt tālruņa izmērus uz pusi. Salocītā veidā telefons pēc izmēriem neatšķiras no standarta viedtālruņa (159.2 x 68 x 16.8), ja neskaita, ka ir aptuveni divas reizes biezāks. Arī ārējais displejs ir standarta izmērā – 6.23 collas. Savukārt, telefonu atlokot, tas pārvēršas par nelielu planšetdatoru ar 7.6 collu lielu displeju ar visai dīvainu malu attiecību – 16:12.8. Flex mode ļauj, viedtālruni atlokot, atstāt to jebkādā leņķī līdz 180°. Par cik filmas parasti tiek uzņemtas ar malu attiecību 16:9 vai līdzīgu, tad galvenais pielietojums šim viedtālrunim varētu būt nevis video baudīšana, bet strādāšana piemēram kādā no MS Office programmām. Salokot telefonu apmēram 110°-120°, apakšējo daļu var izmantot kā klaviatūru, bet augšējo – kā ekrānu. Jaudīgais Snapdragon 865 procesors ļauj ierīci izmantot arī vairāklogu režīmā, sadalot displeju starp trim aplikācijām. Atklāts paliek jautājums, cik ilgmūžīgs būs šāds telefons, ja ikdienas lietošanā eņģē iekļūs putekļi vai smiltis?
Motorola Razr 2019
Pagājuša gada nogalē kopā ar Samsung pirmajiem centieniem arī Motorola prezentēja savu salokāmo viedtālruni. Razr 2019 ir vairāk līdzīgs nevis Z Fold2, bet citam Samsung salokāmajam telefonam – Z Flip, kas nav iekļauts šodienas apskatā. Telefons salocītā veidā ir visai mazs, tikai 94 x 72 x 14mm. Līdz ar to arī ārējais displejs tam ir pavisam mazs – 2.7 collas. Iekšējais displejs ir standarta lieluma – 6.2 collas. Šim telefonam nav slota priekš SIM kartes, tādēļ jāpārliecinās, vai sakaru operators atbalsta e-SIM karti. Visai dīvaina šķiet ražotāja izvēle tik dārgam viedtālrunim izmantot Snapdragon 710 procesoru, kas Antutu testā uzrāda visai zemu rezultātu – tikai 201000 punktus.
Lasīt rakstu 800 – 1000€ vērtu viedtālruņu izvēle.
Attēlu avoti: pexels.com, apple.com, samsung.com, motorola.com