Apple bieži vien pavasari noslēdz ar jaunumiem, šis gads nebūs izņēmums. Kas zināms par iPhone SE 4, MacBook Air M4 un pārējiem produktiem?
Apple izpilddirektors Tims Kuks ir oficiāli paziņojis par šī gada pirmo giganta pasākumu. Publikācijā iekš X, viņš raksta: “esiet gatavi satikt jaunāko ģimenes locekli,” ko viņš ar to domāja?
Ticamākā atbilde ir iPhone SE 4 (vai iPhone SE 2025). Neraugoties uz baumām par MacBook Air M4, svaigākās ziņas liek noprast, ka papildināts tiks tieši viedtālruņu klāsts.
Ja tas izrādīsies tiesa, mēs varētu saskarties ar vairākām Apple pavasara prezentācijām, nevis vienu lielu. Piemēram, kā tas bija 2021. gadā ar “Spring Loaded”.
Kad norisināsies pasākums?
Apple ir paziņojuši par vienu 2025. gada pasākumu – tas notiks 19. februārī. Taču ir maz ticams, ka to nepapildinās vēl kāda debija tuvāko mēnešu laikā.
Baumas virpuļo par ražotāja jaunajiem produktiem agrīnajā 2025. gadā, tostarp, iPhone SE 4, M4 MacBook Air, jaunu iPad Air un 10.9 collu iPad. Šķiet, gan, ka 19. februārī fokuss būs tieši uz viedtālruni.
Get ready to meet the newest member of the family.
— Tim Cook (@tim_cook) February 13, 2025
Wednesday, February 19. #AppleLaunch pic.twitter.com/0ML0NfMedu
Noprotams, ka pavasara pasākums ar vairākiem paziņojumiem nav ticamības vērts. Aizvadīto gadu laikā Apple martā ir rīkojuši vairāk kā vienu lielu pasākumu, piemēram, 2022. gada “Peek Performance” tika prezentēts gan iPhone SE, gan iPad Air.
Tagad gan izskatās, ka iegūsim ko retinātāku, taču konkrētāku. Kā izskatās gaidāmās debijas?
iPhone SE 4
Īpaši augsts baumu vilnis uzsit tieši jauns iPhone SE. Atsaucoties uz neskaitāmiem avotiem, tas arī būs 19. februāra jaunums.
Pēdējās baumas apstiprina, ka 4. paaudzes viedtālrunis būs pasākuma kvēlākā zvaigzne. Turklāt, izskatās, ka šis būs vērienīgākais tā uzlabojums gadu laikā – iespējams, pat visas sērijas vēsturē.
Lots of folks pointing out the circular design and think it’s an AirTag. There is a new one coming this year. But Tim isn’t going to put out a teaser for a new $29 accessory. He would for a major new low end iPhone though.
— Mark Gurman (@markgurman) February 13, 2025
Jāatvadās no biezajiem rāmjiem un mājas pogas ar Touch ID. Tā vietā gaidāms pilnekrāna displejs ar Face ID; modernākam izskatam.
Ziņots, ka varam cerēt uz 6.1 collu OLED displeju, vienu 48MP aizmugurējo kameru, jaunāko A18 čipu un 8GB atmiņu, kā arī USB-C portu. Runā arī, ka ar viedtālruni debiju piedzīvos pašu ražotais 5G modema čips.
Iespējamā debija: 19. februāra pasākumā
M4 MacBook Air
Pēc M4 apvienošanas ar MacBook Pro pagājušā gada noslēgumā, MacBook Air ir nākamais rindā. Skaļi pausts, ka to varam sagaidīt jau pavasarī. Tomēr atsaucoties uz baumām, M4 čips nodrošinās tikai pieticīgus veiktspējas uzlabojumus.
Ar neko jaunu gan nevaram rēķināties – ne šasijas pārveide, ne uzlaboti skaļruņi. Šķiet, tas būs vienkāršs čipa uzlabojums, tāpēc par Apple silīcija iespaidīgo jaudu nevaram sapņot.
Iespējamā debija: starp martu un aprīli
iPad Air un 11. paaudzes iPad
Jaunākās runas apgalvo, ka ceļā pie klientiem ir iPad Air un 10.9 collu iPad, tāpēc, iespējams, arī tā būs daļa no pasākuma. Iespējams, par to tiks izziņots citādā veidā.
Gluži kā ar iPhone SE 4, arī iPad 11 saņemšot pašu izgatavoto 5G modemu. Tā kā ražotājs vēlas ieviest Apple Intelligence pēc iespējas vairāk produktos, visticamāk, šis nebūs izņēmums. Protams, tam gan vajadzēs jaunu čipu. A17 Pro tiek izvirzīts kā labākais kandidāts.
Savukārt, iPad Air saņemšot “iekšējus uzlabojumus”, tā ziņo Bloomberg Marks Gurmans. Gan 11, gan 13 collu versiju varētu papildināt jauns Magic Keyboard.
Iespējamā debija: kaut kad martā vai aprīlī
Apple Homepod ar ekrānu
Pēdējo reizi HomePod tika uzlabots 2023. gadā. Trešās paaudzes modelis varētu tapt pieejams tik agri, cik pavasarī, bet dažas baumas to apstrīd.
Izskatās, ka jaunajā HomePod tiks iekļauta Siri balss kontrole un Apple Intelligence, lai gan arī to pāris avoti apšauba. Tam arī varētu būt OLED displejs, mērāms 6 vai 7 collas šķērsām, kas tam piedotu jaunu funkcionalitātes šķautni.
Ziņas arī pārklājas ar vēstījumu, ka ražotājs strādā pie viedās mājas rīka, kur apvienots skaļrunis ar displeju. Apple arī strādājot pie skaļruņa ar displeju, kas piestiprināts pie robotiskas rokas.
Vai šīs ierīces tiks marķētas kā HomePod – nav zināms. Lai vai kā, tās tāpat ir mēnešus tālu no izziņošanas, vismaz tam tic Marks Gurmans. Tā iemesla dēļ jaunumus par ierīci nevar sagaidīt ātrāk kā pirms iepriekšminēto tehnoloģiju debijas.
Iespējamā debija: kaut kad 2025. gadā.
Avots: TechRadar