MakerPhone telefona komplekts, kurā pašam jāsaliek kopā un jākodē mobilais telefons

Mūsdienās grūti atrast kādu, kurš ikdienā nelietotu mobilo telefonu – sākot no skolēniem, līdz pat pensionāriem. Bet tikai retais zina, kā šī populārā ierīce darbojas, kādi ir tās uzbūves elementi un galu galā, kas „lācītim vēderā”. Horvātu tehnoloģiju jaunuzņēmums  CircuitMess vēlas to mainīt un piedāvā katram pašam uzbūvēt savu mobilo telefonu. Tas gan nebūs tāds viedtālrunis, pie kādiem mēs esam pieraduši ikdienā, kā Samsung un Apple  – gan izskata, gan veiktspējas ziņā. Bet tas varētu būt labs veids, kā kaut ko iemācīties par elektroniku un kodēšanu vai arī entuziastiem vienkārši paķimerēties.

Pircēji saņems kasti ar detaļām un piekļuvi tiešsaistes pamācībām, kurās paskaidrots, kā jāuzbūvē telefons un jāizveido aplikācijas un spēles. Programmēšanai tiks izmantoti Scratch, MicroPython un Arduino IDE (atbalsta  C/C++). Ražotāji saka, ka šādā veidā lietotāji apgūs elektronikas pamatus, lodēšanu, kodēšanu un telefonu darbības pamatprincipus.

 

Komponenšu sarakstā ir iekļautas tādas lietas kā 1.8 collu 128×160 izšķirtspējas LCD krāsu displejs, galvenā shēmas plate, skaņas modulis ar iebūvētu 10-bitu DAC un elektronisku skaļuma kontrolieri, RGB LEDi, akrila korpuss, GSM modulis, kā arī mikrodators ar integrētiem Wi-Fi un Bluetooth adapteriem un iebūvētu 4MB zibatmiņu. Komplektā nāks līdzi arī 128MB SD atmiņas karte, kas saturēs dažas starta aplikācijas, rīkus un spēles, kā arī 600mAh liels Li-Pol akumulators.

Lai gan uzbūves laiks katram cilvēkam atšķirsies un būs atkarīgs no katra prasmēm, CircuitMess paredz, ka vidēji telefona salikšana aizņems aptuveni 7h. Lodāmurs, plakanknaibles un skrūvgriezis pamatkomplektā netiks iekļauti un būs jāizmanto pašiem savi. Pēc komponenšu salikšanas un kodēšanas MakerPhone kļūs par pilnvērtīgu mobilo telefonu, kurā, ievietojot SIM karti, varēs veikt zvanus un sūtīt SMS. Papildus tam būs iespējams spēlēt vienkāršas spēles kā Čūskiņa vai Pong, klausīties mūziku (arī MP3), apmeklēt tīmekli u.c. standarta lietas.

Tie, kam patīk knibināties, varēs to darīt arī pēc šīs sākotnējās uzbūves, eksperimentējot ar detaļām un mēģinot pievienot kādu jaunu komponenti. Kodējot būs iespējams izveidot pašam savu pielāgotu lietotāja saskarni, aplikācijas un spēles.

Projekta KickStarter jau ir pārsniedzis nosprausto $15 000 mērķi un, atliekot mazliet vairāk kā mēnesim līdz projekta beigām, ir saziedoti vairāk nekā $80 000. Pašreizējā cena, ziedojot KickStarter, ir $94, bet ja vēlas komplektu ar visiem darbarīkiem, tad tas izmaksās $119. Izstrādātāji paredz, ka telefonu komplektus sāks izsūtīt 2019.gada martā.

Avots

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

5 Responses

  1. Par telefonu, kas jāsaliek pašam, bez tam normāli lietojams tāpat nebūs (korpusa dēļ) – par dārgu! Ja tas viss būtu normālā skatā uztaisīts, tad vēl tā.

    1. Priekš mūsu algām varētu būt par dārgu. Bet ja mājās ir pusaudzis, kuram patīk knibināties ar tādām lietām, tad vidējam Rietumeiropietim tie 80eiro nav nemaz tik sālīti, lai apgūtu telefonu darbības un uzbūves pamatprincipus.

    2. Ja simtiņa nav žēl, tad domāju šis būtu diezgan interesanti tādiem kā man – kas programmē un ir kaut neliela pieredze ar komponenšu salikšanu. Bet piekrītu, tomer par liekajiem 65 000 varētu uztaisīt dizainu kur viss nav atsegts un nerēgojas laukā + normālas pogas

  2. Pogas ir anālas, jā. Bet nu garajiem ziemas vakariem…
    Ja tā piemetam – 3 mēneši ir tumšie vakari. Nu, ja vecāki vairs neabonē pusaudzim-jaunietim telefonā internetu un mājās Hēliō – pa 3 mēnešiem gandrīz sanāk.
    Gan jau ka uznāks zajebs, bet nu paņemot pauzītes…
    Un pozicionēt to tā – uzlodēt telefonu no detaļām ir kruta, izkaukt vecākiem (valts iestāžu darbiniekiem) AifounX ir debīli.

  3. Diemžēl galarezultāts ir galīgi nekam nederīgs dēļ atklātajiem kontaktiem un svešķermeņu iekļūšanas iespējas. Būtu GSM modulis programmējams, maināmiem IMEI un tamlīzīgi, tad varētu vēl tādam būt cieņa šaurā, specifiskā nišā.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt