Mākslīgā āda, kas ļauj sajust virtuālās pasaules objektus

Šveices pētnieki ir izveidojuši sensoru, kas ir kā otrā āda. Sensors paredzēts, lai virtuālās pasaules lietotāji varētu pieskarties objektiem virtuālajās pasaulēs.

Virtuālā realitāte gadu gaitā ir kļuvusi visai populāra, taču vēl joprojām nav izveidotas tehnoloģijas, kas ļautu to sajust.  Tomēr, pateicoties Elcole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) Reconfigurable Robotics Lab (RRL) un Soft Bioelectronic Interface (LSBI) pētniekiem, tas varētu mainīties.

Soft robotikas žurnālā pētnieki atklāj detaļas par ļoti plānu ādu, ko var valkāt virtuālās realitātes lietotājs. Mākslīgā āda ir tikai 500 nanometrus bieza. Tai ir daudz mīksti sensori un izpildmehānismi, kas izstrādāti, lai radītu reālistisku pieskāriena sajūtu. Prototips šobrīd piedāvā reāllaika atgriezenisko saiti 100 Hz frekvencē.

Mākslīgā āda ir izgatavota no silikona un elektrodiem, kas sastāv no šķidri-cieta gallija maisījuma. Atgriezenisko saiti, kas ļauj sajust pieskārienus, veido pneimatiski izpildmehānismi. Šobrīd izveidotais prototips der tikai pirkstam, taču nākotnes plānos paredzēts to izveidot lielāku.

Šāda mākslīgā āda ir ļoti svarīgs izgudrojums. Tai ir liels potenciāls medicīnā – to iespējams izmantot neirozinātniskos pētījumos, lai stimulētu cilvēka organismu, kamēr magnētiskās rezonanses eksperimentos tiek pētīta smadzeņu darbība.

Avots: Tech Radar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt