Mūziku uz priekšu vienmēr virzījusi tehnoloģija – no fonogrāfa izgudrošanas līdz elektriskajai ģitārai, mūzikas straumēšanas platformu visuresamībai un šodienai ar vērienīgiem mēģinājumiem savienot mākslīgo intelektu ar komerciālu mūziku. Mākslīgo intelektu mūzikas veidošanas procesā izmanto jau ilgi. Piemēram, to jau 2007. gadā savas karjeras uzsākšanai izmantoja japāniete Hatsune Miku, kura kļuva visai populāra. Kā vēl vienu piemēru var minēt deviņdesmitajos gados mākslīgā intelekta veidoto dziesmas tekstu Deivida Bovija dziesmai Hallo Spaceboy.
Mākslīgā intelekta attīstība
Mākslīgais intelekts (AI) sniedz mums nākamās paaudzes elektronisko mūziku. AI spēj izprast skaņas, dziesmu tekstu, stilu un arī ritmu. Tas var pat ieviest jaunas koncepcijas, skaņas, kas vēl nekad nav dzirdētas. BBC Science Focus ziņu portāls min, ka mākslīgā intelekta veidotā mūzika kļuvusi par jaunu nozari, kurā jauni uzņēmumi izgudro vienkāršāku un ātrāku producēšanas programmatūru, piemēram, JukeDeck, kuru nesen iegādājās TikTok, lai automātiski interpretētu video un iestatītu atbilstošu mūziku.
Vai mākslīgais intelekts aizstās mūziķus?
Daudzi mūziķi eksperimentē ar mākslīgo intelektu, lai veidotu dziesmu tekstus, citi to izmanto neparastu sintezatora skaņu veidošanai vai jaunu ritmu izgudrošanai un ar nelielu palīdzību, jeb ”cilvēka pieskārienu” šīs dziesmas var pārvērst par īstiem meistardarbiem. AI attīstās ātri un neizskatās, ka tā attīstība tuvākajā laika apstāsies. Nepaies ilgs laiks līdz jebkura viedā ierīce – telefons, dators, planšetdators u.c spēs izveidot komponējumus un dziesmas, kuras nevarēs atšķirt no komponistu radītiem mākslas darbiem, piemetina ziņu portāls Grid.
Pavisam nesen lietotnē TikTok ir parādījies mākslīgā intelekta reperis FN Meka, kura mūzika ir gandrīz neatšķirama no parasta Amerikāņu repa mūzikas izpildītāja. FN Meka uz īsu laiku izdevās arī parakstīt līgumu ar ierakstu uzņēmumu Capital Records, taču nesaskaņu dēļ līgums tika lauzts, ziņo CNN. Šis mākslīgā intelekta reperis, kura balsi ierunājusi īsta persona, nebija tehnoloģiski revolucionārs eksperiments. Taču tas virzīja diskusijas, ka mākslīgais intelekts turpinās veidot mūsu pieredzi mūzikā.
https://www.youtube.com/watch?v=2kMrXKDBzK0&list=RD2kMrXKDBzK0&start_radio=1