MI jaunuzņēmums Anthropic izlaiž savu tērzēšanas robota versiju – Claude. Apgalvo, ka tas ir labāks par citiem, populārākiem robotiem.
Dario Amodeijs, Anthropic izpilddirektors un līdzdibinātājs, sacīja, ka jaunā tehnoloģija – Claude 3 Opus – ir īpaši noderīga zinātnisko datu analīzei vai datora koda ģenerēšanai.
Tērzēšanas roboti kā ChatGPT var atbildēt uz jautājumiem, uzrakstīt kursa darbus, ģenerēt mazas programmas un vairāk. Taču tie var ģenerēt arī nepatiesu un maldinošu informāciju. Kad OpenAI laida klajā jauno tērzēšanas robota versiju – GPT-4 -, tas plaši tika uzskatīts par jaudīgāko robota tehnoloģiju, ko var izmantot gan patērētāji, gan uzņēmumi. Google nesen iepazīstināja ar līdzīgu tehnoloģiju, ko dēvē Gemini.
Anthropic Claude 3 Opus
Vadošie mākslīgā intelekta uzņēmumu uzmanību ir novēruši viens strīds pēc otra. Uzņēmumi saka, ka datora mikroshēmas priekš MI ir deficītā. Taču joprojām tehnoloģijas attīstās ievērojamā ātrumā. Anthropic apgalvo, ka Claude 3 Opus tehnoloģija pārspēj gan GPT-4, gan Gemini. Tas ir, dažādās jomās – matemātisko problēmu atrisināšanā, kodēšanā, vispārīgajās zināšanās un citur.
Claude 3 Opus ir pieejams klientiem, kuri par abonementu ir gatavi maksāt 18 EUR mēnesī. Mazāk jaudīga versija – Claude 3 Sonnet – ir pieejama bez maksas. Uzņēmums arī laidis klajā Haiku, kas ir vēl viens tērzēšanas robots.
Uzņēmums ļauj biznesiem izveidot pašiem savus robutus un citus pakalpojumus, izmantojot Opus un Sonnet.
Abas tehnoloģijas versijas spēj atbildēt kā uz tekstu, tā arī uz attēliem. Ir iespēja analizēt blokshēmas vai atrisināt matemātisko problēmu, kur ietvertas diagrammas un grafikas. Ko tehnoloģija nevar? Izveidot attēlus.
Tērzēšanas roboti, kas prot atdarināt cilvēku sarunas, ir nokļuvuši starmešu gaismā. Strauji tehnoloģiju sasniegumi rezultējas investīciju neprātā. Lai gan roboti paši par sevi nav jaunums, tehnoloģija, kas darbina Claude un tā sāncenšus, ir spēcīgs rīks, ko zinām kā lielo valodu modeli. Tam ir problēmas. Piemēram, roboti var izteikt lietas, kas nav patiesas, tādu problēmu mēdz dēvēt par halucinācijām. “Šie modeļi joprojām tiek apmācīti nākamā vārda paredzēšanu – ir ļoti, ļoti grūti iegūt 0 procentu halucināciju likmi,” saka Daniela Amodeja, Anthropic prezidente. Savā nesenajā relīzē uzņēmums centās atrisināt problēmu, tā ir prioritāte. Uzņēmums sacīja, ka jaunajām Claude programmatūras versijām ir divreiz lielāka iespēja nodrošināt pareizas atbildes uz jautājumiem.
Avots: Business Standart