Apple sadarbojas ar Anthropic, lai izveidotu jaunu “vibe” kodēšanas programmatūras platformu, ko darbinās mākslīgais intelekts.
Apple veic sadarbību ar Amazon atbalstīto jaunuzņēmumu Anthropic, lai izveidotu jaunu “vibe” kodēšanas programmatūras platformu, kas izmantos mākslīgo intelektu (MI), lai programmētāju vārdā rakstītu, rediģētu un testētu kodu.
Ar šādu ziņu klajā nāca Bloomberg News, atsaucoties uz cilvēkiem, kas ir informēti par šo jautājumu.
“Vibe” kodēšana attiecas uz programmēšanas metodi, kurā MI aģenti ģenerē kodu. Šāds koncepts MI jomā kļūst arvien populārāks.
Jaunā MI kodēšanas sistēma ir atjaunināta Apple programmēšanas programmatūras Xcode versija. Kā lēsts ziņojumā, tajā tiks integrēts Anthropic izstrādātais Kloda Sonnet MI modelis.
Anthropic atteicās sniegt komentārus, savukārt Apple uzreiz neatbildēja uz ziņu aģentūras Reuters lūgumu sniegt komentārus par notiekošo sadarbību.
Uzņēmums šo programmatūru plāno ieviest iekšēji, proti, savā sistēmā, bet uzņēmums vēl nav izlēmis par publisku palaišanu.
Iepriekš Apple paziņoja par MI vadītu kodēšanas rīku Xcode ar nosaukumu Swift Assist, kas bija paredzēts publiskošanai 2024. gadā. Tomēr tas tā arī nenonāca programmētāju rokās, jo Apple inženieri pauda bažas par iespējamu lēnāku lietotņu izstrādi, piebilda Bloomberg.
Kodēšanas palīgi kļūst arvien populārāki iekš MI vides, un pagājušajā mēnesī Bloomberg News ziņoja, ka GenAI pionieris OpenAI apspriež iespēju iegādāties MI atbalstītu kodēšanas rīku Windsurf par aptuveni 2,7 miljardiem eiro.
Lielāko tehnoloģiju uzņēmumu vidū valda sīva konkurence, lai dominētu ģeneratīvā MI nozarē, tāpēc Apple arvien vairāk sadarbojas ar atzītiem MI uzņēmumiem un savās ierīcēs integrē virkni jau iebūvētu MI funkciju, lai uzlabotu savus pakalpojumu klāstu un, protams, vairotu konkurētspēju sīvajā sacensībā.
Cenšoties piesaistīt klientus, tehnoloģiju uzņēmums aprīko savas ierīces ar jaudīgākiem mikroshēmām, kas paredzētas MI uzdevumu veikšanai, piemēram, OpenAI ChatGPT izsaukšanai, lai atbildētu uz lietotāju jautājumiem.
Avots: Reuters