ChatGPT attēlu ģenerēšanas rīks piedzīvo kulmināciju 

Sems Altmens lūdz lietotājiem nepārspīlēt ar ChatGPT jaunāko attēlu ģenerēšanas funkciju, atsaucoties uz pārmērīgu pieprasījumu.

Sociālo mediju platformā X viņš sacīja: “Vai Jūs, lūdzu, varētu nomierināties ar attēlu ģenerēšanu, šis ir ārprāts, mūsu komandai vajag miegu.”

Neskatoties uz simpātijām pret Altmenu, lietotāji netika pārliecināti. Daži pat rosināja viņam atlaist savu komandu. Atbildot uz šādu ierakstu, Altmens metās aizstāvēt komandu, sakot, ka viņi esot izveidojuši vienu no pasaulē lielākajām mājaslapām vien 2.33 gadu laikā. 

“Nē paldies. Papildus AGI izveidošanai, kopš nekā 2.33 gadus atpakaļ, šī komanda ir trajektorijā, lai izveidotu pasaulē lielāko tīmekļa vietni,” viņš argumentē.

25. martā OpenAI ieviesa jaunāko mākslīgā intelekta (MI) attēlu ģeneratoru, kur ir integrēts arī ChatGPT GPT-4o modelis.

Funkcija ļauj lietotājiem iteratīvi detalizēt bildes un saglabāt vienmērīgumu viscaur rediģējumiem. 

Kopš rīka palaišanas ir radies ievērojams pieprasījums, daudziem eksperimentējot ar attēlu transformēšanu dažādos mākslinieciskos stilos, piemēram, Studio Ghibli. Autortiesību dēļ OpenAI ir ierobežojuši attēlu ģenerēšanu konkrētu dzīvo mākslinieku un studiju stilos. 

Tomēr ātrā adaptācija ir uzlikusi slogu uz OpenAI infrastruktūras. Altmens situāciju gan apzinās, sakot: “Ir patiesi jautri redzēt, kā cilvēki mīl ChatGPT attēlus, bet mūsu videokartes kūst.”

ChatGPT glābj situāciju?

Lai tiktu galā ar augsto pieprasījumu, OpenAI plāno ieviest īslaicīgus limitus. Bezmaksas versijai drīz būs ierobežojums, kas ļauj ģenerēt tikai trīs attēlus dienā. 

Altmens mierina, ka minētie limiti ir pagaidu variants, kamēr komanda strādā pie veiktspējas uzlabošanas.

Atšķirībā no MI ģenerētās mākslas, kas paļaujas uz ārējiem rīkiem kā DALL-E, jaunā funkcija ir pa taisno integrēta iekš ChatGPT-4o.

Lietotāji, izmantojot teksta uzvednes un specifiskas detaļas kā malu attiecības, krāsu shēmas un caurredzami foni, var nemanāmi izveidot attēlus.

Modelis spēj arī analizēt un mācīties no augšupielādētiem attēliem, lai uzlabotu rezultātu. Bloga ierakstā OpenAI skaidro, ka modeļi ir trenēti, izmantojot lērumu tiešsaistē atrodamu attēlu un tekstu, ļaujot labāk saprast ne tikai to, kā attēli korelē ar valodu, bet arī mijiedarbojas savā starpā.

Avots: TheHansIndia

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt