ChatGPT iegūst cilvēkam līdzīgu atmiņu

ChatGPT sper soli tuvāk visaptverošā mākslīgā intelekta titulam. Tērzēšanas robots tiek papildināts ar atmiņu, kas ir līdzīga cilvēka. 

OpenAI veidotais tērzēšanas robots kļūst par uzticamāko asistentu, ne tikai atceroties pārrunāto, bet pielietojot tās atmiņas nākotnes sarunās. Tā, šķiet, ir sīka izmaiņa, kas varētu padarīt ģeneratīvo mākslīgo intelektu (MI) cilvēcīgāku un, iespējams, pavērt ceļu General AI (vispārējam MI). Tas ir jauns līmenis, kur MI smadzenes var darboties līdzīgi kā cilvēka pelēkās šūnas. 

Otrdien bloga ierakstā uzņēmums paziņoja par ierobežotu testu, skaidrojot, ka izmēģina ChatGPT spējas atcerēties to, ko sacījis lietotājis. 

Ar šo atjauninājumu ChatGPT var atcerēties parastas lietas, laika gaitā uztverot interesantus informācijas gabalus, piemēram, kas lietotājam garšo. 

Ar realizētu atmiņas uzlabošanas funkciju, sarunas ar tērzēšanas robotu katru reizi vairs nesāksies no jauna. ChatGPT ar atmiņu kļūst par daudz noderīgāku asistentu, kas zina, kāda kafija garšo lietotājam vai to, ka viņš nekad nevēlētos ieplānot sanāksmi agrāk par 10.00 rītā. 

Praksē OpenAI saka, ka atmiņa tiks pielietota nākotnes komandām. Ja cilvēks robotam pateiks, ka viņa trīs gadus vecajam bērnam patīk žirafes, aprunājoties par dzimšanas dienas kartīšu idejām, robots piedāvās idejas ar žirafēm. 

ChatGPT neatkārtos lietotāja sacīto par viņa interesēm un vēlmēm, bet pielietos to informāciju, lai sniegtu labākas atbildes. 

ChatGPT var atcerēties

Iespējams, kādam liksies, ka tērzēšanas robota atmiņas funkcija, ir biedējoša. Varbūt tieši tāpēc OpenAI sniegs iespēju šo funkciju izslēgt, izmantojot “Temporary Chat” jeb “Pagaidu tērzēšana”, ar ko šķitīs, ka robotam ir amnēzija. 

Līdzīgi kā no tīmekļa var izdzēst savu interneta vēsturi, līdzīgi varēs izdzēst atmiņas no ChatGPT vai arī pateikt robotam, lai tas kaut ko aizmirst. 

Pagaidām funkciju var izmēģināt tikai daži ChatGPT abonenti, kā arī pāris tie, kas izmanto bezmaksas versiju. OpenAI nav paziņojuši par laika posmu, kad “memories” jeb “atmiņas” būs pieejamas visiem. 

OpenAImemories” prasmi pievienos arī jaunajos lietotnei līdzīgajos GPT, kas nozīmē, ka izstrādātāji funkciju varēs pievienot saviem pielāgotajiem robotiem. Izstrādātāji nevarēs piekļūt atmiņām, kas glabājas iekš GPT.

Pārāk cilvēkam līdzīgi?

MI ar ilgtermiņa atmiņu ir labāks piedāvājums nekā tas, kam ir parejoša, labākajā gadījumā, iepriekšējo sarunu atspoguļošana. Protams, ir arī privātuma faktori. Ja ChatGPT nejauši atceras, ko pats uzskata par interesantiem un nozīmīgiem faktiem par lietotāju, vai ir jāuztraucas, ka tādas privātās detaļas parādīsies arī citu cilvēku sarakstēs? Visticamāk, nē. OpenAI apsola, ka atmiņas netiks izmantotas ChatGPT apmācības datos. 

OpenAI savā blogā piemin, ka “Mēs speram soļus, lai novērtētu un mazinātu aizspriedumus un novirzīt ChatGPT no sensitīvas informācijas atcerēšanās, piemēram, veselības datus – ja vien Jūs to lūdzat.” Tas, iespējams, palīdzēs robotam labāk izprast atšķirību starp noderīgiem un privātiem datiem – robeža, kas bieži vien ir šaura. 

Atjauninājumam galu galā varētu būt nozīmīgas sekas. Konkrētās sarunās robots var jau šķist līdzīgs cilvēkam, bet tā halucinācijas un neskaidras atmiņas skaidri parāda, ka mūs joprojām šķir vairāk nekā daži miljardi neironu. 

Atmiņas, it īpaši informācija, kas sarunu laikā tiek nejauši piegādāta atpakaļ, varētu mainīt šo uztveri. Attiecības ar cilvēkiem, lielākoties, veido kopīgi veidotās pieredzes un atmiņas par viņiem. Mēs tās izmantojam, lai veidotu mijiedarbības un diskusijas – tas ir kā mēs savienojamies. Protams, lietotāji jutīsies daudz saprastāki, ja ChatGPT spēs atcerēties konkrētas lietas, kas viņam patīk vai interesē. 

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt