Claude tagad ir pieejama kā darbvirsmas lietotne gan Windows, gan Mac. Tas būšot tik pat noderīgs, cik tīmekļa vai mobilā versija.
Mākslīgā intelekta (MI) tērzēšanas robota veidotājs Anthropic to apraksta kā “ātru, fokusētu un veidotu padziļinātam darbam.” Lietotnes bezmaksas beta versija ir pieejama arī tiem, kuri nav premium abonenti.
Darbvirsmas lietotne ir efektīvāka, jo tās palaišanai nepieciešama vien pogu kombinācija. Pēc lejupielādes uz klaviatūras jānospiež Ctrl + Alt + Space. Tā ir lieliska priekšrocība, ja paralēli risināmi arī citi uzdevumi.
Vēl kāds liels pluss ir neatkarība. Pastāvot lietotnei, nav jāpaļaujas uz tīmekli vai mobilajām ierīcēm. Tērzēšanu var uzsākt viedtālrunī, taču pēcāk pārslēgties uz datora lietotni vai otrādāk. Šāda mijiedarbība ar palīdzēt paātrināt dažādus projektus.
Anthropic arī debitēja nelielu uzlabojumu mobilajām lietotnēm: dzimto diktātu (native dictation). Lietotājs var ierakstīt līdz pat 10 minūšu garu audio, ko Claude pārrakstīs un atbildēs teksta formātā. Tā nav pilnīga interaktīva audio funkcija, bet toties nozīmē, ka ievades var veikt arī ar balsi.
Claude mājās
Darbvirsmas versija izmanto jaunāko Anthropic modeli: Claude 3.5 Sonnet. Tas gan nespēj visu to, ko prot tīmekļa versija. Precīzāk – tam iztrūkst jaunā Computer Use funkcija, kas ļauj MI kontrolēt kursoru un rakstīt. Tas gan nav liels pārsteigums, jo gan funkcija, gan lietotne ir beta stadijā. Iespējams, tā kļūs pieejama pēc laika.
Aplikācijas relīzes laiks ir interesants, jo tam paralēli norit citu sāncenšu aktīva darbība. Gan OpenAI ChatGPT, gan Perplexity AI ir ieviesuši arī savas lietotnes. Katra ir individuāla tīmekļa robota variācija, kā arī to funkcijas nav vienādas.
Microsoft savu Copilot AI pa taisno iekļāva Windows 11 operētājsistēmā. Visi MI tērzēšanas robotu veidotāji vēlas ierosināt esošos un potenciālos klientus nemainīt vērtības neatkarīgi no darbu mērķa. Darbvirsmas lietotnes noteikti būs industrijas epicentrs, gluži kā gadus atpakaļ tās bija mobilās lietotnes.
Avots: TechRadar