Deezer pievieno MI dziesmu marķējumus 

Mūzikas straumēšanas platforma Deezer uzsākšot marķēt albumus ar mākslīgā intelekta (MI) ģenerētām dziesmām.

Parīzē bāzētā platforma patreiz cīnās ar nopietnu MI satura pieplūdumu. Kā tiek apgalvots, šī pieeja realizē autoratlīdzības peļņu krāpnieciskā manierē. 

Turpmāk lietotne uz ekrāna izstādīs zīmi, brīdinot par “MI ģenerētu saturu”. Lietotāji saņems paziņojumu, ja dažas no dziesmām vai viss albums ir ticis veidots ar dziesmu ģeneratoriem. 

Lai gan Deezer ir salīdzinoši neliela straumēšanas platforma, tāpat tā saskarās ar MI ģenerētu mūziku, jo šī esot “nozares mēroga problēma”. Mērķis ir “nodrošināt mākslinieku un autoru tiesības laikā, kad autortiesību likums tiek apšaubīts par labu MI modeļu apmācībai,” vēsta izpilddirektors Aleksis Lanterniers. 

Deezer pret MI

Sperot šo soli, platforma izceļ MI ģeneratīvo sistēmu radītos traucējumus. Uzņēmumi nu jau bieži vien saskarās ar tiesas prāvām par satura izmantošanu bez atlīdzības. 

Atsaucoties uz platformas izlaisto MI dziesmu detektoru, 18% jeb 20 tūkst. dienā augšupielādēto dziesmu ir pilnībā MI ģenerētas. Vien trīs mēnešus atpakaļ tie bija 10%. 

Krāpnieki “izveido kaudzēm dziesmu. Viņi tās augšupielādē, tad cenšas iekļūt atskaņošanas sarakstos vai ieteikumos, kā rezultātā saņem autoratlīdzības,” vēsta Aleksis. Problēma esot tajā, ka pat robots varot izveidot mūziku.

MI ģenerētā mūzika sastāda aptuveni 0.5% no visas straumētās mūzikas, taču uzņēmums apgalvo, ka “krāpniecība esot šo dziesmu galvenais mērķis”, jo 7 no 10 MI dziesmas klausījumiem ir pateicoties robotiem, nevis cilvēkiem. 

Kā ar to cīnīties?

Lai atrastu mūziku, kas radīta ar MI, Deezer izmantošot tos pašus ģeneratorus, ar ko tā tikusi izveidota. “Mēs identificējam likumsakarības, jo dziesma izveido ļoti kompleksu signālu. Tajā ir daudz informācija,” saka Lanterniers. 

MI mūzikas ģeneratori nespēj izveidot dziesmas bez smalkām, bet atpazīstamām likumsakarībām, kas allaž mainās. “Rīks ir jāatjauno katru dienu, tāpēc mēs turpinām ģenerēt dziesmas, lai mācītos, lai apmācītu mūsu algoritmu. Mēs cīnāmies pret MI ar MI.”

Avots: Techxplore 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt