Google izstrādā MI modeli konkurencei ar OpenAI

Tiek lēsts, ka Google strādā pie sava “domājoša” mākslīgā intelekta, kas spētu konkurēt ar OpenAI o1 modeli.

Pagājušajā mēnesī OpenAI papildināja ChatGPT ar jaunajiem o1-preview un o1-mini modeļiem, kas, balstoties uz OpenAI teikto “pavadīs vairāk laika domājot, pirms sniegt atbildes,” un šķiet, ka Google ar savu dziļdomīgo mākslīgo intelektu (MI) pārāk neatpaliek.

Kā ziņo Bloomberg, arī Google izstrādā MI, kas spēs vairāk līdzināties cilvēka spriešanas spējām, visticamāk, savai Gemini platformai. Pagaidām Google nav snieguši tiešus komentārus.

Pateicoties tam, ka šie modeļi nesteidzas atbildēt ātri, tie esot spējīgi labāk risināt problēmas, kas ietver vairākus soļus, tādās jomās kā matemātika un kodēšana. Spriežot pēc ierobežojumiem, ko OpenAI noteicis o1 MI modeļiem, tie patērē arī ievērojami lielāku skaitļošanas jaudu un enerģiju.

Bloomberg nelēsa, kad Google varētu nākt klajā ar domāt-spējīgo MI, taču pēdējo mēnešu laikā, šķiet, ir panākts progress, kas mazina uzņēmuma iekšējas bažas, ka tas atpaliek no OpenAI. Tas liek domāt, ka šī MI tehnoloģija lietotāju rokās nonāks ātrāk nekā vēlāk.

Google mākslīgais intelekts, kas domā

Tehniski, šie jaunie MI modeļi izmanto to, ko sauc par domu ķēdes ierosināšanu. Proti, MI būtībā veic vairākus soļus un apsver vairākas atbildes, kā arī diskutē pats ar sevi par pareizo risinājumu.

Izmantojot ChatGPT piedāvātos o1 modeļus, lietotājs saņem ziņojumu “domāju”, kamēr MI veic pērn minēto darbību kopumu. Balstoties uz veiktajiem testiem, tas ir labāks nekā GPT-4o modelis mīklu risināšanai un sarežģītāku problēmu atšķetināšanai.

Domājams, ka tas, ko gatavojas izstrādāt Google, izmantos līdzīgu pieeju. Pagaidām OpenAI ir padarījis o1-preview un o1-mini modeļus pieejamus tikai patērētājiem, kuri abonē ChatGPT Plus, tāpēc būs interesanti vērot, vai Google radītajam ekvivalentam būs nepieciešama pieeja Gemini Advanced pakalpojumam, ko iespējams abonēt par 18 EUR mēnesī.

Saskaņā ar Bloomberg, Google mākslīgā intelekta izstrādes plānus kavē ētiski apsvērumi, vēlme izskatīties kā uzticamam MI modelim un konkurējošas intereses milzīgajā organizācijā, taču OpenAI, Meta un Microsoft ir aizņemti ar saviem mākslīgā intelekta uzlabojumiem, tāpēc spiediens ir liels.

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt