“Maksimāli patiesais” tērzēšanas robots Grok sākotnēji pārbauda Maska nostāju Izraēlas un Palestīnas, abortu un imigrācijas jautājumos.
Jaunākā Grok versija, ko Īlons Masks dēvē par “maksimālās patiesības meklējošu” mākslīgā intelekta sistēmu vispirms meklē paša Maska izteikumus un viedokļus.
Vairāki avoti ziņo, ka Grok īpaši analizē Maska viedokli internetā un viņa sociālo tīklu ierakstos. Īpaši. tas tiek darīts tad, kad jautājums saistās ar tādām jutīgām tēmām kā Izraēla un Palestīna, ASV imigrācijas politika vai abortu likumdošana. Nav skaidrs, vai šī pieeja ir ieprogrammēta apzināti.
Datu zinātnieks Džeremijs Hovards publicējis ekrāna ierakstu, kur redzams, ka Grok atbildē uz jautājumu par Izraēlu un Palestīnu norāda, ka ņem vērā “Īlona Maska viedokli”.
Hovards apgalvo, ka no 64 sniegtajiem avotiem 54 bija saistīti ar Masku. Ziņu aģentūraTechCrunch apstiprina, ka varēja atkārtot šo eksperimentu, iegūstot līdzīgus rezultātus arī jautājumos par abortiem un ASV imigrācijas politiku.
Here's a complete unedited video of asking Grok for its views on the Israel/Palestine situation.
— Jeremy Howard (@jeremyphoward) July 10, 2025
It first searches twitter for what Elon thinks. Then it searches the web for Elon's views. Finally it adds some non-Elon bits at the end.
ZA
54 of 64 citations are about Elon. pic.twitter.com/6Mr33LByrm
Šie avoti parādās Grok atbildes “domāšanas ķēdē”. Tas nozīmē, ka problēma vizualizējas mākslīgā intelekta modeļa domāšanas procesā. Proto, šeit čatbots ilustrē sava sprieduma procesu, sadalot sarežģītu jautājumu mazākos soļos un piesaistot dažādus avotus.
Ikdienišķos jautājumos Grok izmanto dažādus informācijas avotus. Tomēr, šķiet, ka īpaši pretrunīgos un sabiedrību polarizējošos jautājumos tas izrāda izteiktu tieksmi saskaņot savas atbildes ar Īlona Maska personīgajiem uzskatiem.
Grok programmēšanas kļūda vai apzināta darbība?
Programmētājs Saimons Vilisons gan norāda, ka šāda uzvedība, iespējams, nav tīši ieprogrammēta. Šo aspriedumu viņš balsta savā Grok 4 analīzē.
Proti, mākslīgais intelekts tiek instruēts “meklēt avotu sadalījumu, kas pārstāv visas iesaistītās puses”, kad tas saskaras ar pretrunīgu jautājumu, kura atbildē jāveic meklēšana tīmeklī vai platformā X.
Tajā pašā laikā Grok tiek brīdināts, ka “subjektīvi viedokļi, kuru avots ir mediji, var būt neobjektīvi”. Tas varētu izskaidrot sistēmas nevēlēšanos tos izmantot.
“Mans minējums ir sekojošs. Grok ‘zina’, ka tas ir Grok 4, ko izstrādājis xAI. Tas zina, ka Īlons Masks ir xAI īpašnieks. Tāpēc, kad tas tiek lūgts paust viedokli uz strīdīgiem jautājumiem, tā loģikas process bieži noved pie tā, ko par šo jautājumu domā Īlons,” raksta Vilisons.
Avots: TheVerge