Anthropic jaunie Claude 4 modeļi sola līdz šim iespaidīgāko mākslīgā intelekta spriestspēju – tas spēj pat uzvarēt Pokemon spēlēs!
Uzņēmums Anthropic ir laidis klajā jaunākās paaudzes mākslīgā intelekta (MI) modeļus Claude 4. Uzņēmums lepojas, ka jaunie modeļi Claude Opus 4 un Claude Sonnet 4 ir MI asistentu virsotnē. Modeļi ir aprīkoti ar nepārspējamām kodēšanas prasmēm un spēju darboties patstāvīgi ilgu laiku.
Claude Sonnet 4 ir mazāks modelis, taču tas joprojām ir ievērojami uzlabojis jaudu salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli Sonnet 3.7. Anthropic apgalvo, ka Sonnet 4 spēj daudz labāk sekot instrukcijām un kodēt.
To pat ir pieņēmis GitHub, lai darbinātu jauno kodēšanas aģentu Copilot. Tas, visticamāk, tiks izmantots daudz plašāk, vienkārši tāpēc, ka tas ir noklusējuma modelis bezmaksas līmeņa tērzēšanas robotam Claude.
Claude Opus 4 ir Anthropic vadošais modelis, un tiek uzskatīts, ka tas ir labākais kodēšanas MI asistnets. Tas var veikt arī ilgstošus, vairāku stundu uzdevumus, sadalot tos tūkstošiem izpildāmo soļu. Opus 4 ietver arī “paplašinātas domāšanas” funkciju, ko Anthropic izmēģināja iepriekšējos modeļos.
Paplašinātā domāšana ļauj modelim apstāties, atbildot uz kādu uzdevumu, un izmantot meklētājprogrammas un citus rīkus, līdz tam ir vairāk datu un tas var atsākt darbu turpat, kur tas ir beidzis.
Tas nozīmē daudz vairāk nekā tikai garākas atbildes. Izstrādātāji var apmācīt Opus 4 izmantot visu veidu trešo pušu rīkus. Opus 4 var pat diezgan labi spēlēt videospēles, un Anthropic demonstrēja, kā MI darbojas Pokémon Red spēles laikā, kad tam tika dota piekļuve failiem un atļauja izveidot savu navigācijas ceļvedi.
Claude 4 jauda
Abos Claude 4 modeļos ir uzlabotas funkcijas, kas saistītas ar rīku lietošanu un atmiņu. Opus 4 un Sonnet 4 var paralēli izmantot rīkus un pārslēgties starp spriešanu un meklēšanu.
To atmiņas sistēma var saglabāt un iegūt galvenos faktus laika gaitā, ja tiek nodrošināta piekļuve ārējiem failiem. Jums vairs nebūs atkārtoti jāizskaidro, ko vēlaties, pēc katra trešā pieprasījuma.
Lai pārliecinātos, ka MI dara to, ko vēlaties, bet neapgrūtina jūs ar katru detaļu, Claude 4 modeļi piedāvā arī tā sauktos “domāšanas kopsavilkumus”.
Tā vietā, lai teksta sienā detalizēti aprakstītu katru no, iespējams, tūkstošiem soļu, kas jāveic, lai izpildītu uzdevumu, Claude izmanto mazāku, sekundāru MI modeli, lai koncentrētu domāšanas gaitu vieglāk uztveramā veidā.
Papildu ieguvums no jaunā modeļu darbības veida ir tas, ka tie retāk krāpjas, lai ietaupītu laiku un apstrādes jaudu. Anthropic apgalvo, ka ir samazinājusies saīsinājumu meklēšana uzdevumos, kas kārdina MI viltot risinājumu (vai vienkārši kaut ko izdomāt).
Kāda izskatās plašāka ainava? Anthropic nepārprotami cenšas ieņemt vadošo pozīciju MI jomā, jo īpaši kodēšanas un aģentisku, neatkarīgu uzdevumu jomā.
ChatGPT un Google Gemini ir ievērojami bagātīgākas lietotāju bāzes, taču Anthropic liek lietā pietiekoši daudz, lai vismaz dažus MI tērzēšanas robotu lietotājus aizvilinātu uz Claude.
Ar Sonnet 4, kas pieejams bezmaksas lietotājiem, un Opus 4, kas iekļauts Claude Pro, Max, Team un Enterprise plānos, Anthropic uzskatāmi cenšas uzrunāt gan budžeta, gan augstākās klases MI cienītājus.
Avots: TechRadar