macOS operētājsistēmas ChatGPT tagad tieši var rediģēt kodu

Ar mākslīgo intelektu darbināmā tērzēšanas robota platformu ChatGPT tagad var tieši rediģēt kodu, ja lietojat macOS.

Jaunākajā ChatGPT lietotnes versijā operētājsistēmai macOS var veikt darbības, lai rediģētu kodu atbalstītos izstrādātāju rīkos, tostarp Xcode, VS Code un JetBrains. Lietotāji pēc izvēles var ieslēgt “automātiskās piemērošanas” režīmu, lai ChatGPT varētu veikt rediģēšanu bez papildu klikšķiem.

ChatGPT Plus, Pro un Team abonenti no ceturtdienas var izmantot kodu rediģēšanas funkciju, atjauninot savu macOS lietotni. OpenAI apgalvo, ka nākamnedēļ kodu rediģēšana tiks nodrošināta arī Enterprise, Edu un bezmaksas lietotājiem.

Savā ierakstā vietnē X, OpenAI produktu nodaļas darbinieks Aleksandrs Embiriko, kas strādā ar datora programmatūru, piebilda, ka “drīzumā” tiešā koda rediģēšana būs pieejama arī uzņēmuma mākslīgā intelekta (MI) lietotnei Windows.

Kā darbojas ChatGPT tieša koda rediģēšana?

Tiešā koda rediģēšana ir balstīta uz OpenAI “darbs ar lietotnēm” iespēju ChatGPT, ko uzņēmums 2024. gada novembrī palaida beta versijā. “Darbs ar lietotnēm” ļauj MI lietotnei, kas paredzēta operētājsistēmai macOS, nolasīt kodu dažās programmēšanas vidēs, kas paredzētas izstrādātājiem, līdz minimumam samazinot nepieciešamību kopēt un ielīmēt kodu šajā lietotnē.

Pateicoties iespējai tieši rediģēt kodu, ChatGPT tagad tiešāk konkurē ar tādiem populāriem MI kodēšanas rīkiem kā Cursor un GitHub Copilot. Tiek ziņots, ka OpenAI ir ambīcijas tuvāko mēnešu laikā laist klajā īpašu produktu, kas atbalstītu programmatūras izstrādi.

MI programmēšanas palīgi kļūst arvien populārāki, un lielākā daļa GitHub jaunākās aptaujas respondentu apgalvo, ka viņi vienā vai citādākā veidā ir izmantojuši MI rīkus. Y Combinator partneris Džareds Frīdmens nesen apgalvoja, ka ceturtdaļai YC W25 jaunuzņēmumu 95% to kodbāzu ir mākslīgais intelekts.

Taču ar MI darbinātiem palīgkodēšanas rīkiem ir saistīti vairāki drošības, autortiesību un uzticamības riski. Programmatūras piegādātāja Harness veiktā aptaujā konstatēts, ka lielākā daļa izstrādātāju pavada vairāk laika, labojot MI ģenerēto kodu un novēršot drošības nepilnības, salīdzinot ar cilvēka rakstītiem ieguldījumiem.

Savukārt Google ziņojumā konstatēts, ka MI var paātrināt koda pārskatīšanu un uzlabot dokumentāciju, taču uz piegādes stabilitātes rēķina.

Avots: TechChurch

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt