Mākslīgais intelekts palīdz izveidot vīrusu

Tokijā tika arestēts vīrietis par “izpiedējvīrusa” jeb ransomware izgatavošanu. Programmatūrai tika izmantots mākslīgais intelekts.

Šis incidents īpaši izceļ globālas bažas par mākslīgā intelekta (MI) ļaunprātīgu izmantošanu un nepieciešamību pēc stingrākām regulām, kā arī publikas izglītošanu.

Tokijā tika arestēts 25 gadus vecs vīrietis Rjukī Hajašī, kurš esot izmantojis ģeneratīvo mākslīgo intelektu, lai izveidotu datora vīrusu. Notikums atzīmē pirmo reizi, kad Japānā mākslīgais intelekts palīdzējis izgatavot vīrusu, izceļot bažas par advancēto tehnoloģiju ļaunprātīgu pielietošanu.

Arestēšana un apsūdzības

Hajašī, Kavasaki rezidents, tika apcietināts par izspiedējvīrusa (ransomware) izgatavošanu. Tā ir ļaunprātīga programmatūra, kas šifrē noteiktu sistēmu datus un pieprasa kriptovalūtu kā izpirkšanas cenu. Neskatoties uz to, ka Hijašī nav pieredze profesionālajā IT jomā, viņš prata izgatavot vīrusu, atkārtoti darbojoties tiešsaistē ar vairākām MI dialogu meklētājprogrammām.

Ģeneratīvā MI loma

Ģeneratīvā MI rīki, kas var izveidot saturu, balstoties uz lietotāja prasībām, šajā gadījumā spēlē nopietnu lomu. Hajašī atzinās policijai, ka viņš uzskatījis, ka, jautājot MI, var sasniegt jebko ar mērķi iegūt naudu bez piepūles. Viņš vairākkārt kombinējis informāciju no vairākām MI atbildēm, lai izveidotu programmatūru. 

Kā mākslīgais intelekts tika ļaunprātīgi izmantots?

MI rīkiem, ko izmantojis Hajašī, bija jābūt aprīkotiem ar drošības sistēmu, kas novērš ļaunprātīgas programmatūras izgatavošanu. Tomēr daži tiešsaistē pieejamajiem MI modeļiem iztrūkst šāda aizsardzība, it īpaši tiem, ko izgatavojuši nezināmi ražotāji. Uzdodot neprecīzus jautājumus, Hajašī veiksmīgi izspruka cauri drošības sistēmai un ieguva nepieciešamo informāciju vīrusa izveidei. 

Mākslīgais intelekts bez robežām

Hajašī arests noteikti vērš gaismu uz plašāku problēmu – MI ļaunprātīga izmantošana. Lielāie ASV IT uzņēmumi jau ir ieviesuši regulas noteikumus, taču ES ir attīstījuši mērus kā Artificial Intelligence Act, lai cīnītos ar šāda veida problēmām. Japānas valdības AI Strategy Council maijā izlēma pētīt likumus un regulas, kas mērķētas uz plaša mēroga MI izstrādātājiem.

Avots: News9Live

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt