Meta 3D Gen sistēma, izmantojot lietotāja ievadīto tekstu, izveido 3D mesh struktūru, tai pievieno tekstūru un citas detaļas.
Meta, Facebook, Instagram un Whatsapp matēs uzņēmums, publicējis rakstu par “Meta 3D Gen AI”. Tā ir sistēma, kas spējot ģenerēt 3D modeļus, izmantojot teksta uzvednes. Uzņēmums sacījis, ka vienas minūtes laikā tiek apvienota mākslīgā intelekta (MI) sistēma, kas spēj ģenerēt augstas kvalitātes 3D darbus, un augstas izšķirtspējas tekstūru un materiālu mapes.
Atsaucoties uz publicēto darbu, rīks ir kombinēta sistēma, kas izmanto divas MI darbinātas sub-sistēmas: Meta 3D AssetGen un Meta 3D TextureGen. Sistēma uztver teksta uzvednes un no tā ģenerē 3D saturu, piemēram, varoņus, rekvizītus un ainas. Lietotāji var arī nodrošināt jau esošo 3D mesh, kā arī palūgt pievienot tekstūru.
Meta 3D Gen: Kā tas strādā?
Meta apgalvo, ka sistēma izmanto PBR (Physically-Bases Rendering) tehnikas, lai no nekā izveidotu 3D saturu. Sākumā sistēma uztver uzvedni, kas satur instrukcijas, kā izveidot 3D struktūru un tā dizaina elementus, iekļaujot tekstūru.
Pirmajā solī rīks izveido sākuma “3D aktīvu”, balstoties uz tekstu. Šajā solī tiek izveidots 3D mesh ar tekstūru un PBR materiālu mapes. Tas ilgst apmēram 30 sekundes.
Otrajā solī tiek ģenerētas augstākas kvalitātes tekstūras un PBR mapes. Šeit tiek izmantota TextureGen sistēma, kas ilgst aptuveni 20 sekundes.
Papildus, sistēma var tikt izmantota arī individuāli, kā text-to-texture ģenerators. Ja lietotājs nodrošina jau ģenerētu 3D mesh ar detalizētu tekstu, sistēma automātiski sāk ar otro soli.
Avots: BusinessStandard