Meta Movie Gen modelis, kas spēj ģenerēt video ar skaņu

Meta nesen paziņoja par jaunu mākslīgā intelekta (MI) modeli Movie Gen, kas ģenerē reālistiskus viedo un audio materiālus.

Meta ir nākuši klajā ar paziņojumu jauna MI modeļa izveidi – Movie Gen. Modelis, balstoties uz lietotāja norādījumiem, spēj radīt reālistiskus video un audio klipus. Šī modeļa izveide nozīmē, ka tas var konkurēt ar tādiem MI uzņēmumiem kā OpenAI un ElevenLabs, kuru rīki arī piedāvā līdzīgas funkcijas.

Meta publicētajos Movie Gen paraugos redzami dzīvnieki, kuri peld un sērfo. Tāpat publiskoti tika arī video, kur izmantoti reālu cilvēku fotoattēli, lai attēlotu tos darbībā, piemēram, gleznojot uz audekla.

Movie Gen radītās iespējas

Movie Gen spēj ģenerēt arī mūziku un skaņas efektus, kas sinhronizēti ar videoklipu saturu, bloga ierakstā lēsa Meta. Rīku var izmantot, lai rediģētu arī jau esošus videoklipus.

Vienā no šādiem videoklipiem Meta radītais rīks kāda vīrieša rokās iestrādāja pušķus, attēlojot to skrienam tuksnesī. Savukārt citā videoklipā tas pārveidoja stāvlaukumu, kur vīrietis brauca ar skrituļdēli, no sausas zemes uz tādu, ko pilnībā klāj peļķe.

Meta norādīja, ka Movie Gen sintezētie video materiāli var būt līdz 16 sekunžu gari, bet audioieraksti – līdz pat 45 sekundēm gari. Tāpat uzņēmums dalījās ar datiem, kas liecina, ka šis modelis darbojas labvēlīgi, salīdzinot ar citu MI uzņēmumu, tostarp Runway, OpenAI, ElevenLabs un Kling, piedāvātajiem modeļiem.

Bažas izklaides industrijā

Paziņojums nāca klajā laikā, kad Holivuda cīnās ar to, kā tiek izmantotas MI video tehnoloģijas. Microsoft atbalstītais uzņēmums OpenAI februārī pirmo reizi parādīja, kā tā produkts Sora var radīt mākslas filmām līdzīgus video, kas balstās uz lietotāja sniegtiem norādījumiem.

Izklaides industrijas tehnologi labprāt izmanto šādus rīkus, lai uzlabotu un paātrinātu filmu veidošanu. Citi, savukārt, ir noraizējušies par sistēmas utilizēšanu, kas, šķiet, ir apmācītas izmantot ar autortiesībām apliktus darbus bez atļaujas.

Likumdevēji ir pauduši bažas arī par to, kā MI radīti viltojumi jeb deepfakes tiek izmantoti. Piemēram, lai ietekmētu vēlēšanu procesus un apdraudētu demokrātiju visā pasaulē, tostarp ASV, Pakistānā, Indijā un Indonēzijā.

Meta pārstāvji sacīja, ka uzņēmums, visticamāk, nepadarīs Movie Gen brīvi pieejamu cilvēkiem, kuri strādā ar video saistītā industrijā. Tā tas ir noticis ar Llama sērijas lielvalodu modeļiem. Tiek vēstīts, ka uzņēmums apsver riskus katram modelim atsevišķi. Turpmākus komentārus par Movie Gen novērtējumu Meta nesniedza.

Tā vietā uzņēmums lēš, ka Meta tieši sadarbojas ar izklaides industrijas pārstāvjiem un citiem satura veidotājiem, lai izmantotu Movie Gen, un nākamgad iekļautu to Meta produktos.

Saskaņā ar Meta publicēto ierakstu un pētniecisko darbu par šo MI modeli, lai izveidotu Movie Genuzņēmums izmantoja licencētu un publiski pieejamu datu kopu kombināciju. OpenAI šogad ir tikušies ar Holivudas aģentūrām un pārstāvjiem, lai apspriestu iespējamu partnerību ar Sora modeli. Pagaidām nav ziņots, ka šīs sarunas būtu beigušās ar kādu darījumu. Maijā, kad aktrise Skārleta Johansone apsūdzēja ChatGPT veidotāju par viņas balss imitēšanu bez atļaujas tērzēšanas robota vajadzībām, satraukums par uzņēmuma pieeju šādu materiālu ģenerēšanai pieauga.

Lions Gate Entertainment, uzņēmums, kas radījuši filmas “Bada Spēles” un “Krēsla”, septembrī paziņoja, ka tas MI uzņēmumam Runway nodrošina piekļuvi savai filmu un televīzijas arhīvam, lai apmācītu šo MI modeli. Savukārt studija un tās filmu veidotāji var izmantot šo modeli darba vajadzībām.

Avots: Reuters

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt