Meta plāno izmantot personīgos datus, lai apmācītu savus MI modeļus, taču bez atļaujas lūgšanas no klientiem.
NOYB (none of your business) mudina valsts privātuma uzraugus rīkoties nekavējoties, atsaucoties uz izmaiņām Meta privātuma politikā. 26. jūnijā spēkā kļuva punkts, kas ļauj uzņēmumam izmantot vairāku gadu personīgās publikācijas, privātus attēlus un tiešsaistes izsekošanas datus. Tas viss priekš mākslīgā intelekta (MI) tehnoloģijas.
Aizstāvības grupa apgalvo, ka ir iesniegusi 11 sūdzības pret Meta. Austrijas, Beļģijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Itālijas, Īrijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas un Spānijas datu aizsardzības autoritātēm tiek lūgts uzsākt steidzamības procedūru.
Meta noraidīja NOYB kritiku un norādīja uz 22. maija bloga ierakstu, kur minēts, ka MI apmācībām tiek izmantota publiski pieejama un licencēta informācija. Talkā nāk arī uzņēmuma platformu klientu, kuri publiski dalās ar saturu, informācija.
Ziņojumā, kas nosūtīts Facebook lietotājiem, minēts, ka uzņēmums joprojām apstrādājot informāciju par cilvēkiem, kuri neizmanto tā produktus un pakalpojumus, taču parādās aktīva lietotāja attēlos vai ierakstos.
“Mēs esam pārliecināti, ka mūsu pieeja sakrīt ar privātuma likumiem, un mūsu pieeja ir līdzīga citu tehnoloģiju uzņēmumu attīstības gaitai un tam, kā tie uzlabo MI pieredzi Eiropā,” saka pārstāvis.
Meta cīņa ar tiesu
NOYB ir iesnieguši vairākas sūdzības pret Meta un citiem lielajiem tehnoloģiju uzņēmumiem par iespējamiem EU GDPR pārkāpumiem. Ja tie izrādīsies patiesi, uzņēmumiem tiks piespriests sods, kas var sasniegt līdz pat 4% no globālā apgrozījuma.
Meta iepriekš ir minējuši likumīgu interesi izmantot lietotāju datus, lai apmācību un izstrādātu ģeneratīvā MI modeļus un citus MI rīkus, ko var koplietot ar trešajām pusēm.
NOYB atradējs Makss Šrems vēsta, ka jau 2021. gadā Eiropas augstākā tiesa ir lēmusi par šo jautājumu. “CJEU jau ir padarījuši skaidru to, ka Meta nav “likumīgas intereses” ignorēt lietotāju tiesības uz datu aizsardzību, runājot par reklāmu,” viņš sacīja.
“Taču uzņēmums cenšas izmantot vienus un tos pašus argumentus, lai apmācītu nezināmu ‘MI tehnoloģiju’. Izskatās, ka Meta atkal vienkārši ignorē CJEU spriedumus,” Šrems vēsta, pievienojot, ka izstāšanas tagad būtu ‘ekstremāli sarežģīta’.
Avots: Reuters