Pēc vismaz divkāršas relīzes atcelšanas, Meta šomēnes grasās laist klajā jauno lielo valodu modeli – Llama 4.
The Information vēsta, ka ar šo soli Facebook mātesuzņēmums aktīvi cenšās izvirzīties mākslīgā intelekta (MI) sacīkšu priekšgalā. Tomēr, atsaucoties uz diviem avotiem, prezentācija varētu tikt pārcelta vēl kādu reizi.
Pēc OpenAI ChatGPT veiksmes stāsta, kas mainīja tehnoloģiju vidi un novirzīja investīcijas uz mašīnmācības nozari, lielie tehnoloģiju uzņēmumi agresīvi investē MI infrastruktūrā.
Ziņojumā vēstīts, ka viens no aizkavēšanās iemesliem radās izstrādes laikā. Llama 4 tehnoloģiskie rādītāji neattaisnoja Meta cerības, tas ir, spriešanas prasmēs un matemātiskos uzdevumos.
Meta šogad plāno iztērēt tik daudz kā 59 miljardus EUR, lai paplašinātu MI infrastruktūru paralēli investoru spiedienam uzrādīt viņu investīciju rezultātus.
Papildus – zemo izmaksu modeļa DeepSeek popularitāte gāž argumentu, ka labāko MI modeļu izstrādei nepieciešami miljardiem dolāru.
Llama 4 aizņemšoties dažus tehniskos aspektus no DeepSeek. Vismaz viena no versijām darbināšot mašīnmācības tehnoloģiju ar nosaukumu ‘ekspertu maisījuma’ metode. Tā apmāca konkrētas modeļa daļas specifiskiem uzdevumiem, padarot tos par ekspertiem attiecīgajās jomās.
Meta sākotnēji arī bija apsvēruši laist klajā Llama 4 caur Meta AI un pēcāk kā atvērtā koda programmatūru.
Pagājušogad Meta palaida Llama 3 modeli, kas spēj sarunāties 8 valodās, rakstīt augstas kvalitātes datoru kodus un risināt sarežģītākas matemātiskās problēmas kā iepriekšējās paaudzes.
Avots: Reuters