Izmantojot OpenAI jaunākos modeļus, Microsoft Copilot asistens kļūs daudz parocīgāks, vēloties kļūt par “iedrošinošu” digitālo kolēģi.
Uzņēmums Microsoft arvien aktīvāk pilnveido Copilot – uz tekstu balstītu mākslīgā intelekta (MI) rīku, kas ietilpst Windows un citu programmatūru komplektā, papildinot to ar balsi un spēju risināt kompleksākas problēmas, kā arī piešķirot tam “iedrošinošaku” personību.
“Mēs patiešām atrodamies pārsteidzošā pārejas posmā,” saka Mustafa Suleimans, Microsoft AI izpilddirektors. “MI pavadoņi tagad redz to, ko redzam mēs, dzird to, ko dzirdam mēs, un runā tādā pašā valodā, kā tajā, ko izmantojam savstarpējā saziņā.”
Līdz šim Copilot saņēmis dalītas atsauksmes. Lietotāji mēdz sūdzēties par kavēšanos atbilžu ģenerēšanā vai neskaidrām atbildēm. Microsoft tomēr cer, ka šis rīks ar laiku kļūs par neatņemamu daļu no Windows, Office un citām operētājsistēmām.
Iekļaujot OpenAI MI algoritmus savā programmatūrā, ko izmanto simtiem miljonu cilvēku, uzņēmums ir apsteidzis sācenšus, pārbaudot MI potenciālu, lai palielinātu ar biroja darba saistīto produktivitāti.
Potenciāls “Hype Man” un virkne citu Copilot funkciju
Jaunais Copilot spēs izmantot cilvēkam līdzīgas balsis, lai komunicētu ar lietotājiem, apstrādājot arī pauzes un pārtraukumus sarunas laikā. “Jūs varat pārtraukt sarunu tās vidū, un tas var arī aktīvi klausīties,” lēš Suleimans. “Un tā ir sava veida lieliskas sarunas māksla.”
Suleimans piebilst, ka rīks ir uzlabots tā, lai tas lietotājiem spētu sniegtu emocionālu atbalstu: “Tas ir tavā komandā, tas tevi atbalsta, tas ir tavs ‘cilvēks’, kurš tevi uzmundrina.” Copilot Voice šobrīd ir pieejams Austrālijā, Kanādā, Jaunzēlandē, Apvienotajā Karalistē un ASV. Citās valstīs šī funkcija vēl nav ieviesta.
Copilot Voice būs pieejams bezmaksas Copilot for Windows versijā, kas pieejams lietotājiem gan kā aplikācija viedtālrunī, gan internetā. Tiek lēsts, ka pieejama būs arī Copilot Pro versija, kas izpaudīsies abonamenta formā ar mēneša maksu 18 EUR. Izmantojot opcionālo funkciju Copilot Vision, MI asistents redzēs lietotāju ekrānus un reaģēs uz lietām, uz kurām lietotājs norāda ar kursoru.
Suleimans piebilst, ka Copilot varētu veikt tīmekļa vietņu analīzi un kritiku, sniedzot kvalitatīvu vērējumu, balstoties uz lietotāja vēlmēm un interesēm: “Patiesības tas varētu īsā mirklī izlasīt visu lapu un pēc tam komunicēt ar jums par šo lapu.”
Tāpat Microsoft norāda, ka teksta mijiedarbība ar MI rīku tiks saglabāta 18 mēnešus, lai gan lietotājiem ir iespēja dzēst sarunas. Piemēram, Copilot Vision nesaglabās ierakstus par to, ko lietotāji jautā un pēc sesijas beigām datus dzēsīs.
Izmaiņas rīka funkcionēšanā liecina par Microsoft vēlmi eksperimentēt ar MI rīkiem un padarīt tos lietotājam pievilcīgākus. Tas atspoguļo arī MI straujo attīstības temu, jo vismodernākie valodas modeļie – kā sauc algoritmus, kas nodošina tērzēšanu, – tagad spēj apstrādāt ne tikai tekstu, bet arī autdio un attēlus. OpenAI un Google, piemēram, pēdējo mēnešu laikā jau ir nodrošinājuši saviem modeļiem spēju komunicēt ar lietotāju dabiskā veidā.
Avots: WIRED