Intervijā ar OpenAI Sora veidotā Air Head video producentu tika atklāts, ka MI pielikums šim video ir daudz niecīgāks kā bijām domājuši.
Patriks Kederbergs intervijā ar Fxguide apstiprina, ka OpenAI “teksts uz video” programma nebija vienīgā, kas piedalījās video izveidē. Pat ne tuvu. Minūtes un 21 sekunžu garais klips tika izveidots kombinējot filmu veidošanas tehnikas un pēcapstrādes montāžas prasmes.
Air Head izveidoja ShyKids. Video vēsta par vīrieti, kuram galvas vietā ir balons. Lai gan ir iekļauta cilvēka balss, pēc tā, kā OpenAI “bīdīja” šo video sociālajos medijos, šķita, ka to izveidoja tikai mākslīgais intelekts, bet tā nav taisnība.
Kā tika atklāts “behind the scenes“, lielu daļa darba paveica ShyKids, kuri apstrādāja OpenAI Sora veidoto materiālu. Manuālais darbs iekļauj – fona rotoskopija, izņemt sejas, kas netīšām parādītos uz baloniem, kā arī krāsu korekcija.
Pastāv fakts, ka Sora ir nepieciešams daudz laika, lai visu izdarītu pareizi. Kedebergs skaidro, ka bija “simtiem paaudžu ar 10 līdz 20 sekundēm katrā”, un tās tika cītīgi apstrādātas veidā, ko komanda skaidro, kā “300:1” attiecību.
Manuālais darbs iekļauj arī rediģēt galvu, kas ik pa brīdim parādās un pazūd – pat mainīt balona krāsu, jo citreiz tā kļūst sarkana, nevis dzeltena. Lai gan Sora tika izmantota sākotnējā materiāla ģenerēšanai, aizkadrā notika daudz vairāk, lai gala produktu padarītu tik labu, cik tas ir. Mēs vēl esam ļoti tālu no MI prasmes nekavējoties ģenerēt filmai līdzīgu produktu.
Šobrīd video, ko OpenAI sauc par “eksperimentiem” ar programmu, ir vairāk kā 120000 skatījumu. Taču, protams, lielais darbs, ko ieguldīja cilvēki, īpaši netiek akcentēts.
Avots: TechRadar