Lērums Apvienotās Karalistes radošās industrijas zvaigžņu ir pieprasījuši vairāk caurspīdīguma no mākslīgā intelekta (MI) uzņēmumiem.
Aizvadītajā nedēļā simtiem Apvienotās Karalistes radošo prātu, tostarp Pols Makartnijs, Dua Lipa, Eltons Džons un Ians Makelens parakstīja atvērto vēstuli. Tās mērķis ir likt MI uzņēmumiem būt patiesiem par darbiem, ko izmanto modeļu apmācībām.
Vēstules organizators ir Bībana Kidrona, kurš ierosinājis Apvienotās Karalistes Datu likumprojektā ieviest jaunu grozījumu. Savukārt pret pievienoto prasību Apvienotās Karalistes valdībai ir iebildumi.
Britu Lordu palātai pieņemot grozījumu, tas atgriežas Pārstāvju palātā, kur to varētu atkal atcelt. Valdība apgalvo, ka cīņa pār grozījumu “aptur gan radošo, gan tehnisko sektoru, un to ir jārisina ar jaunu likumdošanu.”
Vēstulē sacīts:
“Mēs zaudēsim ievērojamas izaugsmes iespējas, ja atdosim savu darbu pēc dažu ietekmīgu ārvalstu tehnoloģiju uzņēmumu lūguma, un līdz ar to mūsu nākotnes ienākumus, Apvienotās Karalistes pozīciju kā radošu lielvaru un jebkādu cerību, ka ikdienas dzīves tehnoloģijas iemiesos Apvienotās Karalistes vērtības un likumus.”
Vēstule, ko parakstīja daudz mediju, mūzikas izdevēju un mākslas organizāciju, uzstāj, ka grozījumi “realizēs dinamisku licencēšanas tirgu, kas palielinās cilvēka radošuma lomu Apvienotajā Karalistē, pozicionējot mūs kā galveno dalībnieku globālajā MI ķēdē.”
Piemēram, OpenAI un Meta ir tikuši apsūdzēti par autortiesībām aizsargātu darbu izmantošanu bez atļaujas. Baronese Bībana Kidrona raksta, ka, neraugoties uz to, ka radošās industrijas pieļauj MI iespējoto palīdzību, tas, kā MI tiek izstrādāts un kurš ir ieguvējs, ir divi vissvarīgākie jautājumi.
The Guardian citē Kidronu, kura sacīja: “Mani kungi, tas ir uzbrukums Lielbritānijas ekonomikai, un tas notiek plašā mērogā nozarē, kā vērtība Apvienotajā Karalistē ir 142 miljardu EUR, nozarē, kas ir rūpniecības un stratēģijas centrā un ar milzīgu kultūras nozīmi.”
Avots: TheVerge