TikTok AI Alive ir jauna platformas “image-to-video” funkcija, kas ļauj lietotājiem pārvērst statisku attēlu par video.
Lai izveidotu īsa formāta video ar “kustību, atmosfēru un radošiem efektiem”, TikTok iekš stāstiņu kameras piedāvā mākslīgā intelekta (MI) palīdzību.
Piemēram, ja uzņemtajā attēlā redzamas debesis, mākoņi un jūra, tad platforma to padarīs kustīgu – debesis maina krāsu, mākoņus pūš vējš, un jūra šalc. Tāpat arī var animēt grupas bildi, izceļot žestus un mīmiku.
AI Alive stāstiņiem būs MI marķējums, kas norādīs uz tā izcelsmi. Kā arī šāda veida saturam būs integrēti C2PA metadati. Arī tas ir nepieciešams, lai norādītu uz MI. TikTok komentē situāciju, sakot:
“Mēs vienmēr veidojam, paturot prātā drošību, un tas pats attiecas uz MI produktiem,” vēstīts bloga ierakstā. “Šai tehnoloģijai paverot durvis jaunām radošām izpausmēm, tā iet cauri vairākām uzticamības un drošības pārbaudēm, lai pasargātu mūsu komūnu. Lai palīdzētu aizliegt cilvēkiem veidot saturu, kas pārkāpj mūsu politiku, pārvaldes tehnoloģija pārskata augšupielādēto foto un rakstīto MI uzvedni, kā arī AI Alive video pirms tas tiek parādīts autoram.”
Platforma piemin, ka ļaudis var ziņot par video, kas, viņuprāt, pārkāpj noteikumus. Lietotne arī realizē beidzamo drošības pārbaudi pēc tam, kad lietotājs ir koplietojis stāstiņu.
Atverot stāstiņu kameru un nospiežot uz zilās “+” pogas, lietotāji var izveidot AI Alive video. Pēcāk jāizvēlas attēls no galerijas; no tā brīža parādīsies AI Alive ikona kreisajā pusē.
Avots: TechChrunch