Spotify nupat nāca klajā ar ikgadējo lietotāju mūzikas pārskatu Spotify Wrapped – šeit citas platformas, kas pārņēmuši šo konceptu.
Mūzikas straumēšanas platforma Spotify vakar lietotajiem padarīja pieejamu mūzikas pārskatu gada griezumā Spotify Wrapped. Kā jau katru gadu, mūzikas gurmāniem tika sniegts jautrs un personalizēts pārskats par klausīšanās paradumiem.
Rezultātā daudzi citi uzņēmumi ir izmantojuši iespēju radīt līdzīgu gada pārskata pieredzi, piedāvājot lietotājiem kopsavilkumu par viņu paradumiem un vēlmēm. Šeit dažas platformas un vietnes, kas atdarina Spotify Wrapped piedāvāto konceptu un pieredzi.
Amazon Music
Šogad Amazon Music piedāvā jaunu Wrapped līdzinieku ar nosaukumu “2024 Delivered”. Šī funkcija piedāvā kopsavilkumu par lietotāju klausīšanās statistiku, piemēram, populārākajiem māksliniekiem, dziesmām un pat podkāstiem.
Zīmīgi, ka platforma izmanto arī Amazon virtuālo asistentu Alexa, sniedzot lietotājiem īpašu ziņu no viņu iecienītā mākslinieka. Šo funkciju var atrast lietotnē, pieskaroties bibliotēkas lapai.
Iepriekš Amazon Music ekvivalents Spotify Wrapped bija “My Year in Reviews” – atskaņošanas saraksts, kurā bija iekļauti 50 līdz 100 populārākie skaņdarbi, pamatojoties uz jūsu gada statistiku. Šis atskaņošanas saraksts atrodas sadaļā “Atskaņošanas saraksti” vai “Radīts jums”.
Apple Music
Apple piedarošā straumēšanas platforma 2019.gadā nāca klajā ar savu “Replay” pieredzi. Šī funkcija piedāvā Apple Music lietotājiem kopsavilkumu par populārākajām dziesmām, māksliniekiem, albumiem, žanriem, atskaņošanas sarakstiem un stacijām, tostarp atskaņoto dziesmu skaitu, kopējo klausīšanās laiku un citu informāciju.
Tāpat lietotāji var kopīgot personalizētus klausīšanās datus sociālajos plašsaziņas līdzekļos, un gada beigu atskaņošanas funkcija piedāvā audio un vizuālu kopsavilkumu par mūziku, kas patērēta visvairāk visa gada griezumā.
Šogad jauna funkcija ir “listening streaks”, kas sniedz informāciju par dienām, kad mūziku pakalpojumā klausījāties visilgāk. Šī pieredze ir pieejama arī mobilajā lietotnē, jo iepriekš tā bija pieejama tikai Apple Replay vietnē.
Turklāt šī gada sākumā platformā tika ieviesta arī ikmēneša Replay versija, kas ļauj pārskatīt ikmēneša mūzikas klausīšanās paradumus, piemēram, populārākajās dziesmas, klausītākos māksliniekus, albumus un citus datus.
Deezer
Cita mūzikas straumēšanas lietotne – Deezer – piedāvā ikgadēju apkopojumu “My Deezer Year”. Tur tiek apkopots lietotāju mūzikas patēriņš gada laikā, tostarp populārākās dziesmas, žanri, visvairāk klausītie albumi un iecienītākie mākslinieki.
Īpaši izceļas divi aspekti, kas ļauj lietotājiem izvēlēties, vai tie vēlas lai par tiem pazobojās vai izsaka cildinājumus, balstoties uz mūzikas preferencēm. Tāpat šajā kopsavlikujā tiek iekļauta viktorīna, kurā iespējams pārbaudīt, cik labi lietotāja draugi un ģimene pārzina tā mūzikas gaumi.
SoundCloud
Savukārt, ja dodat priekšroku mūzikas straumēšanas platformai SoundCloud, jums ir paveicies. Šī lietotne nesen uzsāka SoundCloud 2024 pārskatu, sniedzot iespēju apskatīt piecus populārākos māksliniekus, albumus, dziesmas un noskaņas, kam lietotājs devis priekšroku.
Lietotne parāda arī kopēju laiku, kas pavadīts klausoties mūziku un piedāvā apskatīt izveidotu atskaņošanas sarakstu ar 50 visvairāk klausītajām dziesmām.
YouTube Music
YouTube Music arī piedāvā Spotify kopsavilkuma līdzinieku. YouTube gada pārskats piedāvā personalizētu un interaktīvu pieredzi, tostarp piecus populārākos māksliniekus, dziesmas, noskaņas, žanrus, albumus un atskaņošanas sarakstus.
Tāpat tiek parādīts arī garākais nepārtrauktas klausīšanās rekords (dienās) un kopējās klausīšanās minūtes gada laikā. Šai funkcijai iespējams piekļūt, pieskaroties profila avatāram augšējā labajā stūrī un izvēloties “Your Recap”. Funkcija pieejama gan Android, gan iOS mobilajās lietotnēs.
Duolingo
Spotify Wrapped panākumus izmanto ne tikai mūzikas straumēšanas platformas, bet arī cita veida lietotnes, tostarp valodas apgūšanas Duolingo.
Platformas “Year in Review” piedāvā 10 lappušu kopsavilkumu, kas atklāj visu veidu informāciju par mācīšanās pieredzi, piemēram, kopējais nopelnīto XP skaits, garāko nepārtraukto lietošanas periodu un lietotāja vietu salīdzinājumā ar citiem Duolingo lietotājiem.
Netflix Wrapped
Lai gan Netflix nepiedāvā savu gada noslēguma apkopojuma versiju, video rediģēšanas uzņēmums Kapwing ir izstrādājis rīku, kas izmanto Netflix skatīšanās datus, lai sniegtu interesantu statistiku par atsevišķiem abonentiem.
Tas ietver tādas atziņas kā abonentu “visvairāk noskatītā diena” un kopējais skatīšanās laiks. Lai izmantotu šo rīku, vienkārši jāimportē Netflix skatīšanās vēsturi. Lietotāji tādā veidā saņems dažādus ieskatus, piemēram, kopējo straumēto minūšu un dienu skaitu, skatītākos seriālus un filmas, nozīmīgākos “binges” un visvairāk skatīto filmu aktieri, kā arī citu statistiku.
Reddit lietotāji var aplūkot plašu kopsavilkumu par savu šī gada aktivitāti, izmantojot funkciju “Reddit Recap”. Šis rīks ļauj pārapskatīt savu aktivitāti gada griezumā platformas ietvaros.
Šis rīks sniedz detalizētu ziņojumu sadalījumu, kā arī saņemto augšupvērsto un lejupvērsto balsojumu kopsummu un gada laikā nopelnītos apbalvojumus. Tas parāda arī kopējo laiku, kas pavadīts, izmantojot platformu, kā arī visbiežāk apmeklētos subreddītus un tēmas.
Tinder
Iedvesmojoties no tendences, ka TikTok lietotāji dalās ar “Dating Wrapped” prezentācijām par saviem randiņiem visa gada garumā, populārā iepazīšanās aplikācija Tinder ir ieviesusi jaunu funkciju “Year In Swipe Vision Board”.
Šis rīks ļauj lietotājiem izveidot personalizētus noskaņu dēļus, kuros apkopota viņu iepazīšanās pieredze no 2024. gada. Turklāt lietotāji var iestatīt “randiņu ieceres” nākamajam gadam, norādot, ko tieši viņi meklē, piemēram, “Vīrietis finansēs” vai “Gamer draudzene”.
Wrapped for TikTok
2020. gadā TikTok ieviesa funkciju, kas parādīja, cik daudz videoklipu lietotājs noskatījies un cik lielā mērā radītie videoklipi ir piesaistoši. Tomēr šī funkcija vairs nav pieejama, mudinot cilvēkus izveidot savas versijas.
Vienu no šādiem rīkiem izstrādāja Benets Hollšteins. Tas darbojas līdzīgi kā Kapwing rīks, ļaujot lietotājiem eksportēt savus TikTok datus. Lai to izdarītu, apmeklējiet TikTok iestatījumu lapu, noklikšķiniet uz “Iestatījumi un konfidencialitāte”, pēc tam uz “Konts” un izvēlieties “Lejupielādēt savus datus”. Abos gadījumos ir svarīgi izvēlēties “JSON – mašīnlasāms fails” kā faila formātu, pirms augšupielādēt šo failu “Wrapped for TikTok”.
Kad fails būs augšupielādēts, jūs varēsiet apskatīt kopējo noskatīto videoklipu skaitu, kopējo skatīšanās laiku un iesaistīto personu, piemēram, “Interaction Monster”.
Tā kā vēl ir decembra sākums, iespējams, vēl daudzi uzņēmumi tikai nāks klajā ar saviem gada kopsavilkumuiem. Daudzi pakalpojumi, tostarp Goodreads, Hulu, Pandora, PlayStation, Strava, Tidal un citi, jau ir publicējuši gada noslēguma kopsavilkumus. Ir piedalījies pat pārtikas veikals Aldi.
Avots: TechChurch