Pirmā mākslīgā intelekta radītā grāmata

Akadēmiskais izdevējs Springer Nature ir izdevis pirmo pētniecības grāmatu, kas izveidota izmantojot MI (mākslīgo intelektu). Grāmata nosaukums –  “Litija jonu baterijas: Datora veidots kopsavilkums par šobrīd veiktajiem pētījumiem”. Grāmata ir dažādu avotu kopsavilkums. Tā ietver citātus, mājas lapu atsauces uz citētajiem tekstiem un automātiski izveidotu atsauču satura rādītāju. Grāmatu ir iespējams lejupielādēt un lasīt bezmaksas.

Fakts, ka šādu grāmatu spēj izveidot dators ir visai pārsteidzošs. Hennings Schonenbergs, rakstot grāmatas ievadu, stāsta, ka šāda tipa grāmatai ir potenciāls sākt jaunu ēru grāmatu izdevniecībā – datorizēto automātisko grāmatu sastādīšanu par noteiktiem jautājumiem. Ievadā tiek uzsvērts, ka pēdējo 3 gadu laikā vien ir publicēti 53000 dažādi izpētes darbi par litija jonu baterijām. Izmantojot MI, kas automātiski apkopo rezultātus, zinātnieki varētu būtiski ietaupīt laiku un veikt citus svarīgus pētījumus. Turklāt, ja nepieciešams atrast oriģināl avotu, MI jau būs sagatavojis visas atsauces.

Lai gan pēdējā laika pētījumi ir ievērojami uzlabojuši datoru spēju apstrādāt dažādus avotus, to izvadītie teksti joprojām ir nepilnīgi. Tie ir saprotami, taču tiem trūkst saskaņa un struktūra, ko rada rakstnieki. MI veidotā daiļliteratūra un dzeja vairāk būtu pielietojama spēlēm un avotu apkopošanai, kuri pēc tam tiek pielaboti patīkamā lasāmvielā.

Datoram ir visai viegli no augstas kvalitātes tekstiem izveidot kopsavilkumus par noteiktām tēmām un novietot tos blakus citu citam, veidojot tekstu.  Rodas vien jautājums, vai lasītāji šādu tekstu uzskatītu par vērtīgu. Ātri pārskatot tekstu, nav redzami nesakarīgi teikumi, vien visai sarežģīti zinātnieciski izteikumi. Viena lieta ir publicēt MI radītu akadēmisku tekstu, bet otra – gaidīt un redzēt vai šāds teksts realitātē būs noderīgs.

Grāmatu iesējams lejupielādēt un apskatīt šeit.

Avots: The Verge

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt