Wing, Alphabet dronu piegādes uzņēmums, sācis savu pirmo publisko dronu piegādes pakalpojuma darbību Kanberā, Austrālijā. Uzņēmums pakalpojuma veikšanai saņēmis nepieciešamās atļaujas no valsts aviācijas. Sākotnēji šīs pakalpojums būs pieejams aptuveni 100 mājām Crace, Palmerstonas un Franklinas pilsētā. Tuvāko mēnešu laikā uzņēmums plāno paplašināt piegāžu rādiusu arī līdz Harrisonā un Gungahlinā.
Piegādes pakalpojums darbojas, sadarbojoties ar vietējiem uzņēmumiem, tostarp kafejnīcām un aptiekām. Wing valsts aviācijas piešķirtajai atļaujai ir vairāki ierobežojumi. Droniem nebūs atļauts lidot pāri galvenajiem lielceļiem, tie drīkstēs lidot laika posmā no 7 rītā līdz 8 vakarā darba dienās un no 8 rītā līdz 8 vakarā svētdienās. Klientiem tiks sniegta drošības informācija par to, kā apieties ar droniem.
Wing paredz, ka 2030. gadā viena no četrām piegādēm varētu tikt veikta ar dronu.
Wing pagājušajā gadā līdz ar Waymo un Loon kļuva par Alphabet apakšuzņēmumiem. Decembrī Wing paziņoja, ka Somijā uzsāks izmēģinājumu pakalpojumu, kura ietvaros piedāvās 10 minūšu garas piegādes Helsinkos bezmaksas.
Wing nav pirmais uzņēmums, kam ir šāda pakalpojuma ideja. Viens no konkurentiem ir Izraēlas Start-up tipa uzņēmums Flytrex, kas sāka savu dronu loģistikas pakalpojumu darbību Īslandē 2017. gadā. Flirtey jau no 2016 gada veic komerciālas drona piegādes ASV 7-Eleven. Pavisam nesen UPS sadarbojās ar Matternet, lai eksperimentētu ar dronu izmantošanu medicīnas preču piegādei Ziemeļkarolīnā.
Dronu piegādes noteikti ir mūsu nākotnes sastāvdaļa. Cilvēkiem ir dažādi viedokļi par to, vai šāds pakalpojums ir nepieciešams. Ja tas kļūtu populārs, laika gaitā debesīs mēs manītu visai daudz dronu, kas nozīmē – tiktu radīta gaisa satiksme mums aizsniedzamā līmenī. Taču šāda pakalpojuma attīstībai ir arī ievērojami plusi – lielākoties droni tiek darbināti ar akumulatoriem un elektromotoriem, kas pretēji tradicionālajām piegādēm ar automašīnām, nepiesārņo mūsu vidi. Turklāt dronu izmantošana spētu samazināt arī automašīnu skaitu uz ceļiem, tādejādi daļēji risinot autoceļu noslogotības problēmas.
Avots: The Verge