Roboti Tehnoloģiju jaunumi

Tesla veido cilvēkveidīgu robotu, kas varētu veikt garlaicīgus darbus

Īlons Masks 20 augustā uzņēmuma Tesla rīkotajā mākslīgā intelekta pasākumā paziņoja, ka uzņēmums strādā pie cilvēkveidīga robota projekta un tas prezentēs pirmo prototipu “kaut kad nākamgad”. Atklājot robotu Tesla Bot Īlons Masks teica, ka to paredzēts veidot kā draudzīgu robotu, kas varētu veikt “nedrošus, atkārtojošus vai garlaicīgus” uzdevumus. Robota veidošanas procesā uzņēmums izmantos savu pieredzi ar mākslīgo intelektu un mašīnmācību.

Tesla dalījās ar jaunā robota iespējamo izskatu. Video redzams robots, kura augums un kustības atgādina  cilvēku.

Tesla savā tīmekļa vietnē norādīja, ka meklē mehāniķus, elektriķus, kontroles un programmatūras inženierus, kas palīdzētu izmantot savas zināšanas ārpus transportlīdzekļu parka.

Robots būs 1,8 m garš un svērs 57 kg. Tas spēs pārvietoties ar ātrumu 8 km/h un nest 20 kg svara. Tam uz sejas būs ekrāns, kas sniegs noderīgu informāciju lietotājiem.

Iepriekš tehnoloģiju miljardieris Īlons Masks vairākkārt runājis pret mākslīgo intelektu, nosaucot to par “fundamentālu risku civilizācijas pastāvēšanai”. Tagad uzņēmuma vadītājs min, ka roboti tiks uzstādīti tāda mehāniskajā un fiziskajā līmenī, lai no tiem vajadzības gadījumā varētu aizbēgt vai tos varētu izslēgt. Īlons Masks turpinot joku piebilst, ka jācer, ka tas nebūs nepieciešams un, pateicoties robotiem, fizisks darbs nākotnē būs izvēle.

Dienu pēc pasākuma tiek plaši diskutēts, cik sasniedzams ir uzņēmuma prezentētais robots un laiks, kādā to paredzēts izveidot. Šāda robota izstrāde ir visai sarežģīta un var prasīt vairākus gadus, tādēļ interesanti, vai tas tiks izveidots un vai patiešām tas būs redzams jau 2022. gadā.

Avots: Gadgets360

Atbildēt

Līdzīgi raksti