Tehnika

Teslas FSD beta versija gandrīz sekmīgi veic braucienu no Sanfrancisko līdz Losandželosai

Lai gan, joprojām, sabiedrībai ir nepieciešams nenoteikts laiks pirms redzēsim, ka pilnīgi autonomas automašīnas kļūst par galveno satiksmes dalībnieku, Teslas centieni noteikti ir pierādījums tam, ka mēs patiesi progresējam. Šo var apgalvot, pateicoties Whole Mars Catalog, kurš nesen YouTube vietnē ievietoja videoklipu, kurā veica Tesla pilnīgi autonomā modeļa beta versijas veiksmīgu testu.

Pārbaudē viņi izmantoja Model 3, kas aprīkots ar FSD (Full Self-driving) beta funkciju, un veiksmīgi aizbrauca no Sanfrancisko uz Losandželosu. Tas būtu bijis ideāli veikts ceļš bez cilvēka iejaukšanās, tomēr, braucot uz Losandželosu, cilvēkam bija jāpārņem vadība brīdī, kad nācās izvairīties no gruvešiem uz ceļa. Citādāk, elektroauto veica savu uzdevumu ideāli un bez kļūdām.

To sakot, jāatzīmē, ka testētājs iejaucās tikai tāpēc, ka personīgi uzskatīja, ka automašīna nespēs patstāvīgi apbraukt gruvešus. Iespējams, viņam bija taisnība, taču pārbaudīt to uz koplietošanas ceļa būtu pārāk riskanti, tāpēc šāds lēmums ir saprotams un pamatots. Sanfrancisko Market Street ielas apkaimē bija novērojama auto nepareiza uzvedība, taču tas tikai uzsver, ka vēl ir jāveic sistēmas uzlabojumi, lai ierēdņi varētu pilnībā oficiāli atbalstīt šo funkciju ikdienišķai koplietošanai.

Tesla nav vienīgais uzņēmums, kurš vēlas ieviest pilnīgi autonomas vadīšanas funkcijas saviem transportlīdzekļiem. Skaidrs ir tas, ka joprojām ir jāveic pietiekami daudz testu, un automašīnām ir veiksmīgi jāizbrauc daudz dažādu maršrutu, lai sāktos pilnīga un droša šādas loģistikas sistēmas integrācija. Un tomēr, šis testa brauciens jau dod nelielu progresējošu cerības skatienu industrijas nākotnē.

Avots: teslarati

 

Atbildēt

Līdzīgi raksti