Jaunumi Raksti

Toshiba oficiāli izstājas no klēpjdatoru biznesa

Toshiba pagājušajā nedēļā uz visiem laikiem izstājās no klēpjdatoru biznesa, noslēdzot 35 gadu ilgumu, nododot savu atlikušo mazākuma biznesa daļu uzņēmumam Sharp.

Pirms diviem gadiem Toshiba par 36 miljoniem dolāru pārdeva Sharp 80,1 procenta personālo datoru biznesa daļu, un Sharp pārdēvēja nodaļu par Dynabook. Sharp izmantoja savas tiesības pirkt atlikušos 19,1 procentus akciju jau jūnijā, un Toshiba 4. augustā izplatīja paziņojumu, ka darījums ir pabeigts.

Šīs nodošanas rezultātā Dynabook ir kļuvis par Sharp pilnībā piederošu meitasuzņēmumu,” teikts Toshiba paziņojumā.

Pirmais personālo datoru klēpjdators tika izgatavots 1985. gadā. T1100 lepojās ar iekšējām uzlādējamām baterijām, 3,5 collu disketi un 256K atmiņu. Toshiba vadītāji nebija pārliecināti par portatīvo datoru T1100, bet galu galā sāka pārdot T1100 par aptuveni 2000 USD.

Deviņdesmitajos gados un 2000. gadu sākumā Toshiba bija viens no labākajiem datoru ražotājiem, taču, tā kā tirgū parādījās arvien vairāk konkurentu, Toshiba klēpjdatori zaudēja popularitāti. Laikā, kad uzņēmums pārdeva savu akciju uzņēmumam Sharp, Toshiba personālo datoru tirgus daļa bija sarukusi no 2011. gada maksimuma – 17,7 miljoni datoru, kas pārdoti līdz aptuveni 1,4 miljoniem 2017. gadā.

 

Avots: Theverge

Atbildēt

Līdzīgi raksti