Jaunumi

Trampa tirdzniecības karš ar Ķīnu radījis nopietnas problēmas NVIDIA

ASV prezidenta Donalda Trampa uzsāktais ekonomiskais karš pret Ķīnu radījis galvassāpes daudziem. Sākotnēji ieviestā 10%, bet pēc tam arī 25% muitas papildlikme noved pie daudzu datorkomponenšu sadārdzināšanās. Tā kā ASV ir viens no nozīmīgākajiem tirgiem,  tad cenu celšanās ir neizbēgama. “Tieši mūs pašus jaunās tendences ietekmē nedaudz,” komentē NVIDIA preses atašejs. “Toties mūsu partneri – ražotāji spiesti pārcelt videokaršu izlaidi uz Taivānu vai Meksiku, jo uz turieni muitas sankcijas neattiecas.”

NVIDIA izmantotais termins «assembly» norāda, ka izeja no situācijas ir atrasta: kontinentālajā Ķīnā izgatavotās grafikkartes nosūta uz Taivānu un Meksiku “procesa nobeigšanai”. Tas var būt gan dzeses uzstādīšana, gan pirmspārdošanas testēšana, gan vienkārši iepakošana skaistā kastītē. Kaut arī Tramps kārtējo reizi palicis ar garu degunu, vienalga tā ir ķēpa. Visa produkcija jāsūta uz citu valsti, tur jāalgo dārgāks darbaspēks nekā Ķīnā utt. Pēc Bank of America prognozēm jaunās NVIDIA GeForce RTX 20XX grafikkartes sadārdzināsies par 5-10% ne tikai ASV, bet visā pasaulē.

Ja NVIDIA bizness par 60% atkarīgs no gaming grafikkartēm un GeForce grafiskajiem kodoliem, tad konkurents AMD pārdzīvo mazāk. Viņu preses dienests pauž cerību, ka sankcijas neatstās postošu ietekmi uz AMD biznesu.

  1. Andron MacBeton says:

    Tā ir vienīgā lieta ko Tramps izdarija pareizi!
    Viņš neapzinoties samazinās gružošanu. Cilvēki vairs nepontos un nemetīs visu musorā, bet gan padomās vai nevar atrast kādu kas saremontē.

Atbildēt

Līdzīgi raksti