Programmatūra

Tumblr satura veidotājiem piedāvās iespēju izveidot abonementus

Populārā 14 gadus vecā blogu platforma Tumblr beidzot piedāvā saviem rakstniekiem veidu, kā par ieguldīto darbu nopelnīt naudu – izveidot abonementu. Jaunā funkcija tiek saukta par Post Plus, un tā ļauj satura veidotājiem saviem lasītājiem piedāvāt mēneša abonementu par 3,99 vai 5,99, vai 9,99 ASV dolāriem pret iespēju lasīt autora veidotos bloga rakstus. Pagaidām šī funkcija ir nedaudz ierobežota un pieejama tikai beta versijā, taču tā ir solis pretī pārmaiņām.

Šāda tipa abonementi pēdējo gadu laikā parādījušies vairākās lielās lietotnēs. Piemēram, arī YouTube saviem satura veidotājiem piedāvā iespēju veidot Premium saturu, kuru iespējams redzēt tikai abonementiem.

Lai gan Tumblr vēl joprojām ir visai daudz lietotāju, gadu gaitā aktīvo lietotāju skaits ir sarucis. Saskaņā ar Tumblr publiskoto informāciju, šobrīd lietotnē ik dienu tiek publicēti 11,3 miljoni ierakstu, pagājušā gadā ik dienu tikuši publicēti aptuveni 14,8 miljoni ierakstu, bet 2012. gadā – 67,7 miljoni ierakstu. Tumblr popularitāte saruka laikā, kad viss pārgāja uz mobile versijām un neilgi pēc tam 2013. gadā to nopirka Yahoo, bet 2017. gadā – Verizon.

2019. gadā populāro blogošanas platformu pārpirka uzņēmums Automatic, kam pieder arī WordPress.com. Kopš tā laika platforma vairs nav pieredzējusi īpašas pārmaiņas. Būs interesanti redzēt, vai jaunā abonementu funkcija veicinās satura veidotājus radīt vairāk blogus, kā arī vai papildus blogu dēļ, parādīsies jauni lasītāji.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti