Dzīvesstils

Twitter aizliedz maldinošas reklāmas par klimata pārmaiņām

Twitter noteicis jaunu aizliegumu “maldinošām” reklāmām, kas ir pretrunā ar zinātniski pierādītu informāciju par klimata pārmaiņām.

“Mēs uzskatām, ka klimata pārmaiņu noliegšanai nevajadzētu gūt peļņu no Twitter, un ka maldinošām reklāmām nevajadzētu atturēt no svarīgām sarunām par klimata krīzi,” bloga ierakstā raksta uzņēmuma pārstāvis.

Par to, kas ir likumīgs attiecībā uz klimata pārmaiņām, noteiks “autoritatīvi avoti”, tostarp Apvienoto Nāciju Organizācijas Klimata pārmaiņu starpvaldību padome (IPCC). IPCC ir publicējusi vairākus ziņojumus par klimata krīzi dažu pēdējo mēnešu laikā. Tajos rakstīts, kas ir jādara, lai pielāgotos jau notiekošajām pārmaiņām, kā arī to, kā novērst vēl smagākas sekas nākotnē, piemēram, dažādu laika apstākļu katastrofas un ievērojamas dabas ugunsgrēku sezonas.

Twitter arī pavēstīja, ka drīzumā dalīsies ar plašāku informāciju par to, kā tas savā platformā plāno pievienot uzticamu informāciju par klimata pārmaiņām. Sarunas par klimata pārmaiņām pēdējā gada laikā kļuvušas daudz skaļākas, norāda uzņēmums. Kopš 2021. gada sarunas par “ilgtspējību” platformā ir pieaugušas par vairāk nekā 150 procentiem, raksta Twitter. Diskusijas par “dekarbonizāciju” jeb atbrīvošanos no siltumnīcefekta gāzu emisijām, kas rodas no fosilā kurināmā dedzināšanas, arī pieaugušas 50 procentiem lielākas. Arī citas sarunas par vidi redzamas arvien biežāk. Sarunas par atkritumu samazināšanu tajā pašā laika periodā pieauga par vairāk nekā 100 procentiem.

Twitter jaunais paziņojums ir daļa no plašākiem sociālo mēdiju centieniem, lai apturētu melus par klimata pārmaiņām. Arī citas platformas jau ir veikušas vai paziņojušas, ka veiks līdzīgus pasākumus, lai cīnītos par maldinošas informācijas publicēšanu tajās. Google 2021. gada oktobrī paziņoja, ka pārtrauks tādu reklāmu publicēšanu, kurās ir norādīts, ka klimata pārmaiņas neeksistē vai par tām reklāmā iekļautā informācija ir nepatiesa. Arī Facebook paziņojis par līdzīgiem ierobežojumiem un papildus tiem izveidojis atsevišķu lapu, kurā iespējams lasīt par klimata pārmaiņām un to nozīmību.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti