Jaunumi

Twitter ziņo, ka GitHub tika nopludināts platformas pirmkods

ziņo laikraksts New York Times, nesen tiešsaistē, izmantojot GitHub, tika nopludinātas Twitter pirmkoda daļas, taču tās tika noņemtas pēc tam, kad sociālā medija platforma iesniedza DMCA pieprasījumu.

Pieprasījumā, ko GitHub ir publicējis tiešsaistē, ir norādīts, ka nopludinātā informācija ietvēra “Twitter platformas un iekšējo rīku patentētu pirmkodu”.

NYT norāda, ka pirmkods, iespējams, ir bijis publiski pieejams vairākus mēnešus, pirms tas tika noņemts. GitHub profilā, kas saistīts ar DMCA aizturēšanu, ir norādīts viens (nepubliskots) koda ieguldījums, kas veikts janvāra sākumā.

Pirmkoda publicētāja konta nosaukums, ir norādīts kā “FreeSpeechEnthusiast“, acīmredzami atsaucoties uz Twitter izpilddirektoru Elonu Masku (Elon Musk), kurš agrāk sevi dēvēja par “vārda brīvības absolūtistu“.

Patentēts pirmkods bieži vien ir viens no uzņēmuma vislielākajiem komercnoslēpumiem. Publiskojot to, pastāv risks, ka potenciālajiem uzbrucējiem tiks atklātas programmatūras ievainojamības, un tas var arī dot konkurentiem priekšrocības, jo tie var iepazīties ar publiski nepieejamiem iekšējiem procesiem. 

Twitter ne tikai lūdza GitHub dzēst kodu, bet arī iesniedza pieteikumu Kalifornijas tiesā, lai atrastu atbildīgo personu un iegūtu informāciju par citiem GitHub lietotājiem, kuri, iespējams, ir lejupielādējuši šos datus. Aģentūra Bloomberg ziņo, ka iesniegumā tika lūgts tiesai likt GitHub atklāt lietotāju vārdus, adreses, tālruņa numurus, e-pastus, sociālo mediju profilus un IP adreses.

Kā raksta NYT, Twitter vadībai ir aizdomas, ka par informācijas noplūdi varētu būt atbildīgs kāds darbinieks, kurš pagājušajā gadā pameta uzņēmumu. Taču tas nav īsti izsmeļoši, ņemot vērā, ka Masks neilgi pēc tam, kad pārņēma kontroli pār sociālo mediju tīklu, atlaida tūkstošiem uzņēmuma darbinieku. Bažas, ka aizejošie darbinieki, varētu mēģināt sabotēt uzņēmumu, esot likušas Twitter ieviest kodu iesaldēšanu pirms atlaišanas.

Atbildēt

Līdzīgi raksti