Tehnoloģiju jaunumi

Uber piedāvās lidojošu taksometru jau 2023. gadā

Pavisam nesen Elevate pasākumā Vašingtonā Dara Khosrowshahi, Uber uzņēmuma vadītājs, prezentēja pirmo Uber prototipu lidojošam pasažieru taksometram. Tas spēšot lidot ar ātrumu līdz 150 jūdzēm stundā jeb aptuveni 240 km/h. 

Taksometra dizains atgādina kaut ko starp lidmašīnu un helikopteru ar rotoru, kas spēj to pacelt horizontāli gaisā. Inženieris Marks Mors min, ka šādu taksometru varētu saukt par salikto lidmašīnu, jo tajā ir saliks kopā vislabākais no abiem lidaparātiem, lai nodrošinātu pēc iespējas ātrāku un efektīvāku lidojumu.

Uzņēmumi visā pasaulē strādā pie projektiem, lai īstenotu vīzijas par lidojušām automašīnām, bet nu Uber ir prezentējis vienus no vērienīgākajiem sasniegumiem. Jau šobrīd Uber veic pārrunas ar pilsētas varas iestādēm, lai jau nākamgad iegūtu atļauju veikt testa lidojumus apbūvētās teritorijās.

Protams, Uber nav vienīgais uzņēmums lidojošo taksometru biznesā. Uzņēmums Voom (ar Airbus) atbalstu ir paziņojis par plāniem dažu mēnešu laikā paplašināt savu avio pasažieru apkalpošanu vairākās jaunās vietās ASV.

Pirmās pilsētas, kurās Uber varētu ieviest lidojošo taksometru braucienus varētu būt Melburna, Dalasa un Losandželosa. Uber cer, ka šāda lidojoša taksometra izsaukšana, pateicoties sauszemes pārpildītajai satiksmei, galu galā būs lētāka nekā tradicionālā taksometra izsaukšana. Ja neradīsies papildus sarežģījumi, pirmie lidojumi pasažieriem varētu tikt piedāvāti jau 2023. gadā.

Avots: TechRadar

  1. MeistarsUnVergs says:

    Nu kaut kad 1998. gadā es pa televīziju skatījos ka lidojoši taksometri parādīsies kaut kur ap 2003. gadu. Es domāju ka 2030. gadā tāpat visi braukās riņķi ar Hjundai Getz mēsliem un atradīsies kāds muldoņa kurš solīs pēc pāris gadiem lidojošus taksometrus.

    Mans no takšiem vislabāk patika GAZ 24 Volga. Vot ja tos atgrieztu atpakaļ es ar nepacietību gaidītu to datumu. A lidojošs taksi – nafig man tādu.

    • Protams, liekas diezgan neticami, ka varētu būt jau lidojoši taksometri tik ātri. Bet nu atliek vien gaidīt 2023.gadu un tad jau redzēsim vai tas būs realizēts. Manuprāt, ka nāksies pagaidīt vēl pāris gadus pēc 2023.gada

Atbildēt

Līdzīgi raksti